• Головна
  • Новини
  • Конференція єпископату Польщі заявила про свою солідарність з усією польською нацією...

Конференція єпископату Польщі заявила про свою солідарність з усією польською нацією

12.04.2010, 12:07
Звернення-співчуття та водночас підтримки до польського народу у зв’язку з трагічною загибеллю Президента країни, його дружини та низки високопосадовців, а також духовенства 10 квітня оприлюднила Конференція єпископату Польщі.

ВАРШАВА — Звернення-співчуття та водночас підтримки до польського народу у зв’язку з трагічною загибеллю Президента країни, його дружини та низки високопосадовців, а також духовенства 10 квітня оприлюднила Конференція єпископату Польщі. «Виконуючи обов'язок перед Батьківщиною загинули видатні сини народу: Президент Речі Посполитої, останній Президент в еміграції, керівник Генерального штабу та єпископ польського війська, священики, зокрема й інших конфесій, а також численні представники публічного життя. Вони летіли до Катині, щоб віддати честь убитим солдатам, які визначатимуть ще довгі роки критерії громадянського достоїнства, а також любові до Батьківщини», — йдеться у зверненні.

Весь польський народ, як сказано у документі, об'єднується в болі і стражданні після катастрофи літака: «Кожне польське серце переповнене сьогодні печаллю і болем. Але особливе співчуття ми висловлюємо сім'ям і приятелям тих, які загинули на борту літака. У найближчі дні, кожен день, у всіх костелах в Польщі і поза її межами ми поручатимемо Божому милосердю Президента Речі Посполитої та всіх жертв цієї неймовірної катастрофи».

Водночас, як інформує прес-служба Конференції єпископів Польщі, єпископат Польщі закликав співвітчизників дивитися на катастрофу, «на нашу національну трагедію в світлі Воскресіння Христового». «Хай Переможець смерті відімкне ворота Божого Милосердя перед тими, які загинули, хай заспокоїть біль серця тих, які їх оплакують, а з’єднану в болю Батьківщину хай укріплює своїм благословенням».