Конференція жінок-мусульманок відбулася в Криму

09.08.2010, 14:01
Конференція жінок-мусульманок відбулася в Криму - фото 1
У місті Старий Крим 6 серпня відбулася жіноча конференція, присвячена наближенню священного для мусульман місяця — Рамадану. Захід організувала релігійна громада "Эски Къырым"(Старий Крим). Участь у конференції взяло 200 осіб.

Мусульманки.jpgУ місті Старий Крим 6 серпня відбулася жіноча конференція, присвячена наближенню священного для мусульман місяця — Рамадану. Захід організувала релігійна громада «Эски Къырым» (Старий Крим). Участь у конференції взяло 200 осіб.

Мусульманки_.jpgЯк інформує «Портал мусульман Криму», під час заходу його учасники обговорили кілька доповідей. Обговорені питання стосувалися не тільки значення та місця Рамадану в житті мусульман, але й ісламу загалом. Зокрема темою однієї з доповідей було твердження про те, що «Вирішення всіх проблем людини — тільки в Ісламі».

11 серпня – це передбачувана цьогоріч дата початку місяця Рамадан. Тому мусульмани світу будуть стежити за появою нового місяця після заходу сонця 9 серпня 2010, щоб визначити початок місяця Рамадан.

Визначення початку місяця Рамадан є одним з важливих релігійних ритуалів і має здійснюватися за релігійним правилам. За Шаріатом початок місяця визначається виключно зі спостереження молодого місяця після заходу сонця, а календарні розрахунки використовуються тільки для попередньої підготовки. Цьому методу визначення початку місяця Рамадан навчав сам Пророк, зараз він використовується мусульманами у всьому світі.

Рамадан — місяць, у якому Бог дав пророку Мухаммаду перше одкровення Корану. Згодом Усевишній настановив віруючим поститися в Рамадан: «О ті, хто увірував! Приписано вам піст, так само, як це було приписано тим, хто жив перед вами, — щоб ви були богобоязливими!» (Коран, 2:183).

Піст для мусульман — очищення, вдосконалення своїх духовних якостей. Під час посту від сходу до заходу сонця віруючі відмовляються від їжі, пиття та інтимних стосунків. Головне призначення посту в тому, щоб віруючий наблизився до Всевишнього через тамування своїх пристрастей.

Під час Рамадану мусульмани пильно стежать за своєю поведінкою, мовою, утримуються від поганих вчинків.

Піст навчає цінувати Божі дари — їжу й пиття. Віруючі на власному досвіді пізнають почуття голоду. Це спонукає їх бути чуйнішими до потреб мільйонів бідних людей. Саме протягом Рамадану мусульмани намагаються бути особливо щедрими.

Наукою доведено, що піст позитивно впливає на організм людини. Утім, якщо людина хвора чи подорожує, якщо це вагітна жінка чи мати, що годує немовля, дозволено перенесення посту на іншу пору року. Тим, хто взагалі не може дотримуватися посту, слід нагодувати нужденних або роздати милостиню біднякам.

Тільки в Рамадан, окрім обов’язкової п’ятиразової молитви, мусульмани додатково здійснюють щоночі індивідуальну або колективну молитву, що називається «таравіх». Існує й сунна (практика) пророка Мухаммада, що полягає в прочитанні протягом Рамадану всього Корану. І сьогодні чимало мусульман дотримуються такої практики, вдосконалюючи знання Священної книги.

Особливо цінні для мусульман останні десять днів Рамадану, бо саме в одну з цих ночей пророку Мухаммаду було дано перше одкровення Корану.

Поява наступного молодого місяця є ознакою закінчення священного Рамадану — часу, коли мусульмани вдосконалюють свою моральність і духовність.