Created with Sketch.

Конфлікт у Львові між настоятелем костелу й дирекцією органного залу може перерости у політичне протистояння між Україною та Польщею

21.03.2007, 11:04

Про це 20 березня у Львові заявив директор Будинку органної і камерної музики Юліан Вінницький. Він стверджує, що римо-католики намагаються забрати органний зал і створюють для цього різні конфліктні ситуації. Настоятель костелу єпископ Леон Малий заявляє, що це власність Церкви, а канонічні правила забороняють використовувати вівтар для світських потреб, у тому числі й для проведення концертів. У міськраді хочуть детально розібратися з документами.

Про це повідомляють «Экономические известия».

За словами Ю. Вінницького, приміщення перебуває у комунальній власності. „Відповідно до законодавства ми є орендарями цього приміщення й маємо право заключати господарські угоди за згодою міськради. От уже два роки настоятель костелу святої Марії Магдалини РКЦ єпископ Леон Малий відмовляється підписувати такий договір, згідно з яким Церква має право проводити богослужіння. Також він не виплачує заборгованість за комунальні послуги в розмірі 3000 гривень.

"У будинку органної камерної музики регулярно проводяться концерти, але віруючі РКЦ не погоджують наш графік і призначають богослужіння одночасно з концертами. Нас обвинувачують у тім, що ми забороняємо віруючим римо-католикам молитися. Однак є закони і їх необхідно виконувати”, – пояснив директор Органного залу.

Єпископ Леон Малий стверджує, що договір необхідно підписувати з міськрадою, оскільки дирекція БОКМ є тільки орендарем, а не власником цього приміщення. Одночасно настоятель костелу заявляє, що приміщення належить Римо-Католицькій Церкві.

„Ми неодноразово зверталися з 2005 року в міськраду, щоб підписати договір і затвердити графік проведення богослужінь. Однак нам не надіслали відповіді. Ми платимо за комунальні послуги, але нам приписують якісь інші суми. Також ми не можемо щодня проводити богослужіння, але ж органний зал належить нашій Церкві. Тут все церковне. Канонічні правила забороняють використовувати вівтар для світських потреб, у тому числі й для проведення концертів”, – повідомив єпископ Леон Малий.

У свою чергу, міськрада, якій належить Будинок органної і камерної музики, зобов'язалася до Великодня вирішити проблему. Як повідомив директор департаменту гуманітарної політики міськради Олексій Побурко, для початку варто детально розібратися з усіма документами.

«Хочу відзначити, що мова не про передачу будинку. Цього року в бюджеті закладена сума для органного будинку в розмірі 237 тисяч гривень. На проведення фестивалів – 50 тисяч гривень», – каже посадовець.

Тим часом віруючі РКЦ посилаються на Закон України „Про свободу совісті й релігійних організацій» 1991 р., згідно з яким сакральні споруди повинні безкоштовно повертатися Церквам.

Читайте також
Суспільство Представники УПЦ МП вдруге не пустили нових управителів до собору у Каневі
Сьогодні, 12:32
Суспільство Вознесенську церкву у Коропі на Чернігівщині поки що не передадуть у безоплатне користування ПЦУ
21 березня, 12:01
Суспільство У Мінкульті підтвердили, що Успенський (Георгіївський) собор у Каневі належить державі, а не УПЦ МП
21 березня, 09:30
Суспільство У Львові обговорили проект мирової угоди щодо врегулювання земельного питання Митрополичих садів
21 березня, 09:00