Корупція вбиває людство сильніше за коронавірус, - Митрополит Епіфаній

Корупція вбиває людство сильніше за коронавірус, - Митрополит Епіфаній - фото 1
Корупцію Предтстоятель ПЦУ називає не лише гріхом, а вже загальнолюдською хворобою (зіпсутість людського серця, слабкість волі, затьмарення розуму), від якої потрібно з Божою допомогою лікуватися.

Про це Митрополит написав на сторінці у Фейсбук.

"Корупція настільки укорінена і так пишно «процвітає», що всі намагання її побороти «ззовні» (численні закони, заборони тощо) її не перемагають. Це не значить, що «ліки» погані, це значить, що «не так» або «не те» лікують. Щоби подолати хворобу, замало лікувати симптоми, потрібно знайти і вилікувати причину. А вона в цьому випадку – духовна!", - наголошує Митрополит.

Він пояснює українцям, що сутність корупції – підкуп і продажність – це один з наслідків гріхопадіння людини. Митрополит попереджає, що корупція небезпечна тим, що впливає не лише на одну людину, яка вражена цією хворобою, вона породжує серйозні наслідки, які стосуються всіх.

"Як все темне й гріховне на цій землі, те, що від диявола, – корупція боїться прозорості. Ті, хто чинить зло, бояться світла й правди, тому так майстерно все приховують, вигадують виправдання і ховають, «хоронячи» себе все глибше і глибше. Боячись світла правди, вражені цією хворобою люди стають підозрілими, «закритими», нервовими, їхні серця опановує страх, непевність. Вони й інших людей оцінюють за своїми мірками. У їхній «системі координат» матеріальні цінності витісняють духовні, а відтак – людина стає повністю залежною від земних благ і тимчасової вигоди", - попереджає першоєрарх.

Митрополит Епіфаній наголошує: "Боротися з цією духовною проблемою без потужної духовної зброї – марно. Але і духовна «зброя» буде безсилою без вашої внутрішньої готовності та усвідомлення потреби у зціленні. Якщо не знаєте, як правильно вчинити, запитуйте поради у Господа і слухайте Його підказки у своєму серці та совісті".