Костел св. Миколая у Києві передадуть громаді. Названо дату

Костел св. Миколая у Києві передадуть громаді. Названо дату - фото 1
Римо-католицькій парафії св. Миколая у Києві вдалося досягнути домовленостей з Міністерством культури та інформаційної політики України.

Про це повідомляє Католицький Медіа-Центр.

Костел має перейти у користування парафії 1 червня.

Крім того, організація та проведення протиаварійних робіт у костелі здійснюється відповідно до раніше затвердженого графіку.

Сторони домовились, що Міністерство культури та інформаційної політики України в межах компетенції сприятиме пошуку інших репетиційних залів та приміщень для концертів Національного будинку органної та камерної музики та переміщенню Національного будинку органної та камерної музики у встановленому законодавством порядку до інших відповідних приміщень у строк до 1 червня 2022 року.

Сторони домовились, що Міністерство культури та інформаційної політики України сприятиме передачі у встановленому законодавством порядку у постійне користування Релігійної громади приміщення Костелу після завершення протиаварійних робіт, але в будь якому разі не пізніше 1 червня 2022 року.

До моменту передачі костелу, Міністерство культури та інформаційної політики України зобов’язується вжити заходів з метою підготовки необхідної документації для укладення з релігійною громадою охоронного договору на приміщення костелу, зокрема виготовлення Акту технічного стану пам’ятки, опису культурних цінностей і предметів, які належать до пам’ятки, паспорту пам’ятки, планів приміщень пам’ятки, технічного паспорту та переліку майна, яке передається у постійне користування Релігійної громади до 1 травня 2022 року, а також розроблення та погодження проекту охоронного договору.

Сторони домовились, що релігійна громада зобов’язується дотримуватись вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» як користувач пам’ятки культурної спадщини національного значення після передачі у встановленому законодавством порядку у постійне користування релігійної громади приміщення костелу.

Тобто 1 червня наступного року має стати визначальною датою в історії багатостраждального, легендарного костелу св. Миколая – днем, коли врешті-решт, завдяки зусиллям багатьох вірних буде відновлено історичну справедливість й християнська святиня повернеться у лоно Церкви.