• Головна
  • Новини
  • Кожен може допомогти створенню «Центру мистецтв» — творчої майстерні для розвитку дітей з особливими потребами...

Кожен може допомогти створенню «Центру мистецтв» — творчої майстерні для розвитку дітей з особливими потребами

29.04.2010, 14:06
У Будинку органної та камерної музики 30 квітня відбудеться благодійний концерт «Ave Maria» з метою створення «Центру Мистецтв» для дітей з хворобою Дауна, шизофренії, аутизму, ДЦП, позбавлених батьківської опіки.

КИЇВ — У Будинку органної та камерної музики 30 квітня відбудеться благодійний концерт «Ave Maria» з метою створення «Центру Мистецтв» для дітей з хворобою Дауна, шизофренії, аутизму, ДЦП, позбавлених батьківської опіки. Майбутній «Центр мистецтв» — творча майстерня для розвитку дітей з особливими потребами в царині малювання, танцю, співу, ремісництва. А найголовніше – для них створять умови для вільного спілкування зі світом «звичайних» людей.

Як повідомила РІСУ Пересунько Тіна, заступник директора Інформагенції культурних індустрій ПРО, творча майстерня для розвитку дітей з особливими потребами в царині малювання ще раніше була створена під назвою «Майстерня талантів», яка діяла в 10 дитячих будинках та інтернатах 10 регіонів України. У майстерні працювали діти-сироти з особливими потребами. Проект, як йдеться у повідомленні, довів, що рівень позашкільної та психологічної роботи в інтернатах значно нижчий, ніж рівень побутового забезпечення життя сиріт та шкільного навчання. Тому проект вирішили розширити та створити «Центр мистецтв». Цей творчий осередок, за планами організаторів, має забезпечити безкоштовне стаціонарне навчання в Києві для 200 дітей-сиріт з багатьох регіонів, заочне та дистанційне навчання для 1000 дітей впродовж 1 року, художні курси для дітей з багатодітних сімей Києва та області.

«Центр Мистецтв» створить в інтернатах творчі майстерні, забезпечить фінансування та розвиток у них гуртків народних ремесел.

Довідка:

Кожного року Україна відправляє у будинки для пристарілих або психіатричні лікарні близько 600 підлітків – «дітей з особливими потребами» (синдром Дауна, легка форма шизофренії, аутизм, ДЦП, тощо). Більшість цих дітей, як доводить досвід інших країн, не є хворими – вони педагогічно занедбані. Світ знає таких «альтернативних» геніїв: Ван Гог, Бетховен, Моцарт.