Кримінальну справу намісника Святогірської лаври УПЦ МП знову повернули у Слов’янський міськрайсуд

03 липня, 14:39
Суспільство
Кримінальну справу намісника Святогірської лаври УПЦ МП знову повернули у Слов’янський міськрайсуд - фото 1
У Дніпровському апеляційному суді міста Кривий Ріг 1 липня відбулося чергове засідання у справі намісника Свято-Успенської Святогірської лаври УПЦ МП митрополита Арсенія. Суд розглянув підсудність питання подальшого запобіжного заходу.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Раніше під час засідань 19–21 та 24 червня у Слов’янському міськрайсуді Донецької області виникло спірне питання про те, який суд має вирішити подальший запобіжний захід для митрополита Святогірського Арсенія. З ініціативи судді це питання було передано до Дніпровського апеляційного суду в Кривому Розі.

Зазначається, що суд підтримав думку адвокатів про те, що справа має громадський резонанс, і відмовив прокурору, який клопотав про проведення засідання у закритому режимі. До зали суду було допущено вільних слухачів – парафіян УПЦ МП та представників ЗМІ.

«Згідно з рішенням апеляційного суду, питання щодо подальшого запобіжного заходу для владики Арсенія буде розглянуто, як і раніше, у Слов’янському міськрайсуді, однак іншим суддею. Таким чином, остаточного рішення про те, де перебуватиме намісник Лаври до рішення щодо порушеної проти нього справи, не прийнято. З 25 квітня владика Арсеній залишається ув’язненим у Дніпровському СІЗО», – йдеться у повідомленні.

Дату і час наступного засідання в обителі повідомлять пізніше.

Як інформувала РІСУ, настоятелю Святогірської лаври УПЦ МП митрополиту Арсенію оголосили підозру у тому, що він під час Літургії у вересні 2023 року розголосив інформацію про розташування блокпостів Сил оборони у Краматорському районі на Донеччині.

Зокрема, за даними слідчих, під час своєї проповіді він розповів вірянам про місця розташування блокпостів, а також підрозділів ЗСУ, СБУ, НПУ й Сил оборони України на території Святогірської громади.

Єрарха УПЦ МП взяли під варту та обрали запобіжний захід: тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Підозру оголосили за поширення інформації про переміщення рух та розміщення підрозділів Збройних сил України за можливості їх ідентифікації на місцевості — за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.