Кримська міжконфесійна рада відзначила 20-літній ювілей

07.12.2012, 10:37
Кримська міжконфесійна рада відзначила 20-літній ювілей - фото 1
Міжконфесійна рада Криму «Мир – дар Божий», яка об’єднує представників дев’яти традиційних для півострова конфесій і релігій, святкує своє 20-річчя. 29 листопада у Сімферополі в приміщені Кабміну автономії відбулося урочисте засідання.

1354275983_3.jpgМіжконфесійна рада Криму «Мир – дар Божий», яка об’єднує представників дев’яти традиційних для півострова конфесій і релігій, святкує своє 20-річчя. 29 листопада у Сімферополі в приміщені Кабміну автономії відбулося урочисте засідання.

Вітаючи членів Міжконфесійної ради з ювілеєм, перший віце-прем'єр Криму Павло Бурлаков відзначив важливість роботи цієї організації у справі збереження міжрелігійного миру та стабільності в регіоні.

«Вже два десятки років ви будуєте свою роботу на принципах рівноправ'я, шанобливого ставлення до традицій усіх офіційно діючих в Криму релігійних організацій. Ви є своєрідним об'єднуючим центром, який спрямовує свої зусилля на духовне відродження Криму», - сказав він

Від імені голови Ради міністрів Павло Бурлаков також вручив подяки голови кримського уряду митрополиту Сімферопольському і Кримському Лазарю УПЦ (МП), керуючому Української єпархією Вірменської Апостольської Церкви архиєпископу Григорісу, голові релігійної громади прогресивного іудаїзму в Сімферополі Анатолію Гендіну, рабину громад прогресивного юдаїзму Сімферополя та України Михайлу Капустіну і почесному голові Духовного управління релігійних організацій караїмів України Ель Давиду.

Як повідомляє сайт Релігія в Україні, Міжконфесійна рада об'єднує в своєму складі представників дев'яти традиційних для Криму історичних Церков і релігій, серед яких Сімферопольська і Кримська єпархія УПЦ (МП), Римо-Католицька Церква, Вірменська Апостольська Церква, Німецька євангельська лютеранська Церква, Церква адвентистів сьомого дня, Церква євангельських християн-баптистів, Духовне правління мусульман Криму, Духовне правління релігійних громад караїмів України, громади прогресивного іудаїзму Криму.

Діяльність Ради не раз піддавалася критиці з боку православних фундаменталістів. Зокрема, російські православні активісти заявляли, що в раді "православну більшість зрівняли з представниками різних сект, а саму раду використовують для того, щоб перешкоджати будівництву в Криму нових храмів, монастирів, встановленню православних поклонних хрестів".