• Головна
  • Новини
  • Кримська єпархія УПЦ (МП) відсвяткувала російський День захисника Вітчизни...

Кримська єпархія УПЦ (МП) відсвяткувала російський День захисника Вітчизни

24.02.2016, 10:29
20 лютого Митрополит Сімферопольський і Кримський (УПЦ (МП)) Лазар благословив учнів недільної школи при кафедральному Олександро-Невському соборі (Сімферополь)ознайомитися з побутом військовослужбовців. Вони разом з учнями недільної школи при Таврійській духовній семінарії та представниками православної молоді відвідали військову частину загону мобільного особливого призначення «Беркут-ОМОН» МВС Росії по «Республіці Крим» у Сімферополі.

20 лютого Митрополит Сімферопольський і Кримський (УПЦ (МП)) Лазар благословив учнів недільної школи при кафедральному Олександро-Невському соборі (Сімферополь)ознайомитися з побутом військовослужбовців.

Вони разом з учнями недільної школи при Таврійській духовній семінарії та представниками православної молоді відвідали військову частину загону мобільного особливого призначення «Беркут-ОМОН» МВС Росії по «Республіці Крим» у Сімферополі.

Групу супроводжували клірики єпархії: організатор заходу протоєрей Дмитро Кротков, керівник єпархіального відділу зі взаємин зі збройними силами, та протоєрей Ігор Рогатенюк, помічник благочинного Сімферопольського округу з роботи з молоддю. Під час екскурсії гостям розповіли про військову техніку, яка перебуває на озброєнні загону, а по завершенні продемонстрували деякі зразки зброї.

21 лютого Регіональна громадська організація «Ми – севастопольці» організувала урочистий прийом з нагоди російського Дня захисника Вітчизни. Серед запрошених був помічник благочинного Севастопольського округу протоієрей Стефан Сломчинський, який подякував колишнім і теперішнім військовослужбовцям, побажавши їм Божої допомоги в усіх добрих починаннях на славу Росії.

Також 21 лютого парафіяни севастопольського храму святої мучениці Тетяни разом з учнями недільної школи, на чолі з настоятелем протоєреєм Олександром Курбачовим, відвідали базу ракетних катерів Чорноморського флоту РФ, де відбувся концерт з нагоди російського Дня захисника Вітчизни. Священик привітав особовий склад військової частини з наближенням свята. Дітей було запрошено на екскурсію по ракетному катеру «Шуя». Наступного дня протоієрей Олександр на прохання командира освятив ракетний катер. Тоді ж помічник начальника відділення з роботи з віруючими військовослужбовцями ЧФ РФ ієрей Василь Гумаров освятив два рейдові буксири російського флоту, а також провів бесіду з екіпажами суден.

23 лютого помічник командира Кримського з'єднання російських військ ППО з праці з віруючими військовослужбовцями священик Олександр Рева взяв участь в урочистих заходах з нагоди російського Дня захисника Вітчизни, що проводилися в управлінні одного з полків з'єднання. Під час святкового молебню священик окропив святою водою особовий склад підрозділу, вручив воякам образки, виступив з проповіддю і благословив на «діла ратні» вояків та командирів з'єднання. Напередодні о. Олександр Рева взяв участь у навчальних зборах офіцерів-спеціалістів зі з'єднань російського Південного військового округу, що відбулися на авіабазі «Бельбек». На урочистому шикуванні священик відправив молебень, благословив і окропив святою водою особовий склад, виступив з повчальним словом. Після зустрічі о. Олександр супроводив російських  військовиків до Свято-Климентівського монастиря в Інкермані.

Також у Севастополі напередодні російського Дня захисника Вітчизни настоятель храму Державної ікони Божої Матері протоієрей Олексій Петренко провів зустріч з учнями недільної школи на тему героїв і захисників російської землі. Діти розповідали про Дмитра Донського, Олександра Невського, Павла Нахімова, Федора Ушакова, Георгія Жукова та інших. За словами о. Олексія, їхні подвиги не були б нічого варті без любові до Бога, вітчизни та народу.

У Сімферополі 23 лютого крім російського Дня захисника Вітчизни також відзначили дворіччя створення "самооборони Криму". В рамках заходів служителі Кримської єпархії УПЦ (МП) провели молебень, після якого під стінами кримського "парламенту" представники парамілітарних формувань вчили дітей збирати й розбирати автомати. Про це повідомляє «Prisoned Crimea».