Кримська єпархія УПЦ МП вирішила залишитися в підпорядкуванні РПЦ і Кирила

28 травня, 19:44
Православні
Кримська єпархія УПЦ МП вирішила залишитися в підпорядкуванні РПЦ і Кирила - фото 1
Сімферопольська і Кримська єпархія УПЦ Московського Патріархату відмовилася визнати рішення Собору, що відбувся 27 травня. На сайті єпархії йдеться, що вона залишається під омофором Московського Патріарха Кирила.

Делегація кримської єпархії УПЦ МП проголосувала проти ухвалення постанови Собору та запропонованих змін до Статуту про управління УПЦ МП.

У 2016 році єпархія вибрала новим єпископом у Бахчисараї відомого сепаратиста Калинника (Чернишова), який брав активну участь у захопленні Криму Росією: проводив антиукраїнську агітацію, розмістив склад зброї для "самооборони Криму" на території свого храму, інформує Liga.net.

27 травня Калинник разом із сімферопольським митрополитом Лазарем (Швецем), ялтинським єпископом Нестором (Доненком) увійшов до складу делегації, яка брала участь в соборі та відмовилась підтримати його рішення.

Нагадаємо, Помісний Собор УПЦ МП висловив незгоду з позицією Глави РПЦ Кирила щодо війни проти України, а також доповнення та зміни до статуту про управління УПЦ МП, які "свідчать про повну самостійність та незалежність Української Православної Церкви".