Кримський "муфтіят" планує відправляти у хадж до Саудівської Аравії мусульман з окупованих Криму та Херсонщини

29 квітня, 09:00
Інші конфесії
Кримський "муфтіят" планує відправляти у хадж до Саудівської Аравії мусульман з окупованих Криму та Херсонщини - фото 1
Про це 28 квітня заявив заступник муфтія мусульман Криму та Севастополя Айдер Ісмаїлов під час відеомосту в прес-центрі "РИА Новости Крым".

Його слова оприлюдднив "Невільний Крим".

"Вперше за два роки після пандемії COVID-19 мусульмани РФ та окупованого Криму на свято Курбан-байрам, яке цього року припадає на 9 липня, зможуть здійснити хадж – прощу до святинь ісламу в Саудівській Аравії.

Також ми повинні підготуватися до того, що з Херсонської області люди також захочуть поїхати в хадж, і ми повинні врахувати це і забезпечити їм цю можливість", – сказав він.

Додамо, Духовне управління мусульман Криму, до якого входить Айдер Ісмаїлов, після анексії півострова Росією в 2014 році перестало координувати свої дії з Меджлісом кримськотатарського народу і перереєструвалося відповідно до російського законодавства як Духовне управління мусульман Криму і Севастополя (ДУМКС). Його очолює підконтрольний Кремлю муфтій Криму Еміралі Аблаєв.

У листопаді 2016 року громади мусульман-переселенців з Криму провели з'їзд, на якому вирішили створити Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим на материковій частині України. Муфтієм обрали Айдера Рустемова. У жовтні 2017 року департамент національностей та релігій Міністерства культури України зареєстрував Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим на чолі з Рустемовим.