Кримського мусульманина, який заявив про тиск ФСБ, окупанти обвинувачують у «неправдивих свідченнях»

В анексованому Криму жителю села Орлине Балаклавського району м.Севастополя Руслану Бекірову, після скарги щодо тиску з боку співробітників ФСБ, вручили постанову про притягнення його як обвинуваченого у «справі» про нібито надання неправдивих свідчень.

Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов, інформує Громадське.

«Ми знаходимося в Севастополі, де пройшли слідчі дії щодо Руслана Бекірова. Йому вручили постанову про притягнення його як обвинуваченого, до цього він був підозрюваним… Звинувачують його в тому, що він нібито дав завідомо неправдиві свідчення у Південному окружному військовому суді щодо Енвера Сейтосманова», — відзначив Курбедінов.

На думку адвоката, справу проти Бекірова було відкрито як помсту за те, що він написав скаргу на співробітників ФСБ про недозволені методи його допиту.

«Інакше я цього не розцінюю — саме як помсту за те, що він не злякався і заявив про неприпустимі методи та способи допиту, які застосовувалися до нього під час ведення кримінальної справи стосовно Сейтосманова», — відзначив Курбедінов.

За його словами, захист подав клопотання про те, щоб до матеріалів справи проти Бекірова додали його заяву, в якій він детально повідомляв про те, що його допит, а також підписання протоколу допиту здійснювалися під тиском співробітників ФСБ.

До цієї заяви про злочин, повідомив адвокат, також були долучені інші документи, зокрема, фотографії співробітників, які чинили тиск на Бекірова, яких він упізнав під час слідчих дій.

Енвера Сейтосманова затримали 10 травня 2018 року у Балаклавському районі, в Севастополі.

Проти нього відкрили кримінальну справу за статтею про «участь у діяльності терористичної організації», проте пізніше суд перекваліфікував обвинувачення на статтю про «організацію діяльності терористичної організації».

5 грудня 2019 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив кримського мусульманина Енвера Сейтосманова до 17 років суворого режиму.

У травні Сейтосманова етапували у колонію на території Росії.