• Головна
  • Новини
  • Кримськотатарська громада на Херсонщині залишилася без приміщення для молитви...

Кримськотатарська громада на Херсонщині залишилася без приміщення для молитви

30.09.2016, 10:01
Кримськотатарська громада на Херсонщині залишилася без приміщення для молитви - фото 1

Незалежна кримськотатарська релігійна громада «Чокрак» (село Стрілецьке, Генічеський район, Херсонська область) залишилася без приміщення для молитви після того, як частина громади перейшла під контроль Духовного управління мусульман України (ДУМУ, очолювана вихідцем з Лівану Ахмедом Тамімом - КР).

C016_r1.jpg-llll.jpgНезалежна кримськотатарська релігійна громада «Чокрак» (село Стрілецьке, Генічеський район, Херсонська область) залишилася без приміщення для молитви після того, як частина громади перейшла під контроль Духовного управління мусульман України (ДУМУ, очолювана вихідцем з Лівану Ахмедом Тамімом - КР).

Про це Крим.Реаліі сказав голова меджлісу Стрілецького, який одночасно є головою релігійної незалежної громади - Дільшод Рахімов.

За його словами, обидві громади після розколу звуться «Чокрак». Після переходу частини віруючих до складу ДУМУ на чолі з Ахмедом Тамімом, в 2015 році була зареєстрована незалежна кримськотатарська громада «Чокрак».

«Після того, як ми програли суди, вони (громада ДУМУ - КР) зайняли наше приміщення, куди ми раніше ходили разом на колективну молитву», - сказав Рахімов.

Він зазначив, що раніше в цьому приміщенні знаходивлася сільрада. Голова кримськотатарської незалежної громади зазначив, що у приміщенні був зроблений ремонт за рахунок бюджету Стрілецького.

Рахімов зазначив, що громаду ДУМУ підтримує сільський голова Олександр Пономарьов.

«Він їздив до Києва, зустрічався з Тамімом, наскільки я знаю, нам сказав, що хабашити - нормальні люди», - додав Рахімов.

За його словами, на сьогоднішній день на п'ятничну молитву віруючі, які не ввійшли в громаду ДУМУ, збираються в приватних домоволодіннях одновірців, а на свята моляться на майданчику недалеко від сільського кладовища або відправляються в мечеть селища Новоолексіївка.

«Через це багато хто перестав приходити на джума (п'ятничний намаз), мовляв, недобре в чужий будинок йти молитися», - додав глава громади.

Він зазначив, що сьогодні незалежна громада вивчає можливість купівлі земельної ділянки в Стрілковому для спорудження будинку молитви. Фінансувати покупку і будівництво, стверджує глава громади, обіцяли представники кримськотатарської діаспори в Туреччині.

До анексії Криму громади мусульман Генічеського району Херсонської області входили до складу Духовного управління мусульман Криму і Севастополя (ДУМКС). Після того, як ДУМКС перереєструвався за російським законодавством і продемонстрував лояльність до російської влади півострова, громади в місцях компактного проживання кримських татар на Херсонщині вийшли з підпорядкування ДУМКС.

Духовне управління мусульман України пов'язують з течією в Ісламі під назвою «хабашизм», який являє собою крайню форму суфізму.