• Головна
  • Проекти
  • Лідер «Партії регіонів» відзначив високий рівень міжконфесійної толерантності українців...

Лідер «Партії регіонів» відзначив високий рівень міжконфесійної толерантності українців

03.02.2010, 12:43
Лідер «Партії регіонів» відзначив високий рівень міжконфесійної толерантності українців - фото 1
Кандидат в Президенти, лідер «Партії регіонів» Віктор Янукович прокоментував питання міжконфесійних відносин у нашій державі. Він відзначив, що «Україна — справді європейська держава з високим рівнем міжконфесійної толерантності».

Janukovucz_11.jpgКИЇВ — Кандидат в Президенти, лідер «Партії регіонів» Віктор Янукович прокоментував питання міжконфесійних відносин у нашій державі. Він відзначив, що «Україна — християнська держава, ... справді європейська держава з високим рівнем міжконфесійної толерантності». Віктор Янукович наголосив, що підтримує релігійну толерантність та поділився з журналістами, що він переконався: «Бог, як і Україна, — один, а конфесій, як і шляхів до Господа, — багато». Тому своє завдання як Президента України, за словами Віктора Януковича, він бачить насамперед у сприянні духовного розвитку народу та налагодженні справді міжцерковного діалогу, сприянні побудові храмів.

Поряд з тим, як інформує агентство «Бріз», Віктор Янукович, наголошуючи на мудрості українського народу, заявив, що той «не купується на політичні провокації».

«Не раз упродовж багатьох віків Україну намагалися зробити центром міжконфесійного протистояння, налаштувати ворожнечу на конфесійному ґрунті. Однак перемогла мудрість народу та справжня християнська толерантність і любов до ближнього... Україна має давні традиції екуменізму... конфесія та улюблений храм – це лише стежина до пізнання Бога та правд християнської віри», — заявив лідер «Партії регіонів».

Під час коментаря кандидат в Президенти продемонстрував знання та повагу до святинь Західної України, зокрема Львівщини та Тернопільщини. Тернопіль він назвав «маленьким Єрусалимом».

«Справжньої опіки потребують наші старовинні храми. Прикро, але за останні роки через недбальство ми їх втратили набагато більше, аніж за часи радянського атеїзму. І ми, як звичайні віруючі, і я, як Президент, не матиму права замислюватись, якої конфесії люди ходять до цього храму на молитву. Важливо те, що вони туди ходять, важливо, що такі перлини нам залишили предки. І ми це повинні зберегти», — також зазначив Віктор Янукович у коментарі.

Він розповів журналістам і про те, що пізно став справжнім християнином, але навернення його, як зазначив лідер «Партії регіонів», було глибоким. «Коли я був ще губернатором Донецької області, то до мене з проханням про допомогу звернувся представник греко-католицької Церкви – нинішній владика Донецько-Харківського екзарху Степан (Меньок). Я підтримав його прохання і надав допомогу у будівництві храму. Нині у ньому моляться вірні УГКЦ», — розповів Віктор Янукович.