• Головна
  • Новини
  • Лідер Підкарпатських русинів о. Дмитро Сидор хоче судитися з Азаровим...

Лідер Підкарпатських русинів о. Дмитро Сидор хоче судитися з Азаровим

13.12.2011, 13:51
Лідер Підкарпатських русинів о. Дмитро Сидор хоче судитися з Азаровим - фото 1
Лідер «Сойму Підкарпатських Русинів» священик Димитрій Сидор та голова «Народної Ради Русинів Закарпаття» Євген Жупан збираються у судовому порядку домогтися від Кабміну визнання національності русин/русинка і русинської національної меншини в Україні.

Дмитро_Сидор.jpgЛідер «Сойму Підкарпатських Русинів» священик УПЦ (МП) Димитрій Сидор та голова «Народної Ради Русинів Закарпаття» Євген Жупан збираються у судовому порядку домогтися від Кабміну визнання національності русин/русинка і русинської національної меншини в Україні. Вдатися до таких дій вони вирішили після відмови прем'єр-міністра Микола Азарова виносити це питання на розгляд Кабінету Міністрів України, - повідомляє портал "Релігія в Україні" з посиланням на авторів заяви.

Вищеназвані голови правлінь об'єднань русинських організацій «Народна Рада Русинів Закарпаття» і «Сойм Підкарпатських Русинів» прийняли 1 грудня спільне рішення звернутися через адвокатів до Вищого Адміністративного Суду України з позовною заявою проти Кабміну. Вони вважають, що вирішити питання можливо тільки в судовому порядку.

У прийнятому рішенні говориться:

1. Укласти угоду з адвокатами, яким доручити звернутися від імені «Сойму Підкарпатських русинів» і «Народної Ради Русинів Закарпаття» до Вищого Адміністративного Суду України з позовною заявою про примусове визнання Кабінетом Міністрів Україні національності русин/русинка і русинської національної меншини в Україні.

2. Надати адвокатам необхідні і достовірні ксерокопії документів-оригіналів, зокрема: Сен-Жерменського мирного договору з Чехословаччиною; підписаного Україною міжнародного договору про визнання русинської нації; Указу про створення Закарпатської області; «Плани-заходи ...» від 1996 року про етноцид русинської нації; Відмова М. Я. Азарова, глави Кабміну України, визнати русинську націю.

При цьому автори не повідомляють, коли і де Україна підписувала "міжнародний договір про визнання русинської нації". Раніше захист "будителя русинського народу" священика Димитрія Сидора готував позов проти України до Європейського Суду і погрожував бомбардуванням з боку НАТО.