Ліга Мусульманок України запрошує долучатися до відзначення Всесвітнього дня хіджабу у Львові

Ліга Мусульманок України запрошує долучатися до відзначення Всесвітнього дня хіджабу у Львові - фото 1
Львів’ян запрошують дізнатися про історію хіджабу, ближче познайомитися з його історією та традиціями, а також із викликами, пов’язаними з його носінням у світі.

Захід відбудеться в Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада (м. Львів, вул. Лінкольна, 29а) у неділю, 5 лютого 2023 року. Початок о 12:30.

Хіджаб — жіночий одяг в ісламі, головне призначення якого — приховати фігуру, обриси тіла жінки. Хоча хіджаб передбачає покриття всього тіла та голови, крім обличчя та долоней (саме така форма є обов’язковою), нерідко мусульманки закривають навіть обличчя та долоні.

Носіння хіджабу не є нововведенням ісламського законодавства (шаріату) — воно було у приписах і до появи ісламу. Навіть у християн за неносіння головного покривала було заведене покарання. Невиконання носіння хіджабу є гріхом, саме тому мусульмани, котрі дотримуються законів релігії, часто виступають на захист хіджабу. Законодавство деяких країн світу забороняє носити хіджаб у громадських закладах (таких, як школи й університети), а також у державних установах. Серед цих країн Туніс, Франція.

Міжнародний день Фіолетового Хіджаба (іноді Всесвітній день Хіджаба або День куфі) — міжнародний день пам’яті жінок, які зазнали домашнього насильства. Проводиться у другу неділю лютого. Найчастіше відзначається серед мусульман, а саме серед жінок, одягнутих у фіолетовий хіджаб, проте кожна і кожен може взяти участь у заході, одягнувши будь-який фіолетовий елемент одягу: шарф, краватку або Куфі.