Литовська Православна Церква вимагає більшої незалежності від Московського Патріархату

Литовська Православна Церква вимагає більшої незалежності від Московського Патріархату - фото 1
Загальні збори Литовської Православної Церкви (ЛПЦ), які відбулися у вівторок, 27 грудня, у Вільнюсі, засудили війну проти України й ухвалили рішення прискорити процес досягнення ще більшої незалежності від Московського Патріархату.

Про це йдеться в заяві на сайті ЛПЦ, передає Главком.

Збори констатували, що Литовська Православна Церква «без зволікання засудила війну проти України на всіх рівнях», та висловили підтримку антивоєнній позиції свого Предстоятеля – митрополита Віленського і Литовського Інокентія.

Крім того, збори ЛПЦ «підтвердили вірність курсу на здобуття більшої церковної незалежності й ухвалили відповідне звернення до Священного Синоду» Російської Православної Церкви Московського Патріархату.

Як нагадується в заяві, митрополит Інокентій раніше звернувся до Синоду РПЦ з клопотанням про надання Литовській Православній Архиєпископії статусу самокерованої Церкви.

«Принципова позиція ЛПЦ полягає в тому, що церковний статус має бути приведений у відповідність до реального стану речей. Як відомо, Литовська Православна Архиєпископія входить до числа традиційних релігійних громад Литви і є морально і фінансово незалежною релігійною організацією», – пояснюється в заяві.

Водночас там підкреслюють, що зв’язок ЛПЦ з РПЦ «є виключно канонічним і жодним чином не перешкоджає церковній самостійності».

Як нагадує Delfi, раніше деякі з тепер уже колишніх литовських православних священнослужителів ініціювали відокремлення литовських православних від Московського Патріархату і просять Константинопольського Патріарха дозволити Литві відновити канонічне підпорядкування йому.

Через це Предстоятель ЛПЦ Інокентій наприкінці червня відсторонив від священства чотирьох кліриків як таких, що вчинили канонічні злочини.