• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Литовський архиєпископ закликав західні країни підтримувати "жорстку лінію стримування Росії"...

Литовський архиєпископ закликав західні країни підтримувати "жорстку лінію стримування Росії"

04.02.2022, 14:00
Світові
Литовський архиєпископ закликав західні країни підтримувати "жорстку лінію стримування Росії" - фото 1
Архиєпископ Вільнюський Гінтарас Грушас, який також є президентом Ради європейських єпископських конференцій, закликав західні країни підтримувати «жорстку лінію стримування Росії».

Джерело: Catholicreview

"Ми перебуваємо в нестабільному географічному та історичному становищі — Путін свою позицію, що російська імперія не повинна була розвалитися, і, схоже, має претензії на наші три балтійські держави, — сказав архиєпископ цими днями у розмові з Catholic News Service. — Але у нас є гарантія стримування, з військами НАТО тут, на місці, і ми є частиною Європейського Союзу. Поки європейські країни залишаються єдиними, я думаю, що стримування працюватиме".

"Люди, які були окуповані та були частиною Радянського Союзу, добре усвідомлюють російський менталітет і бажання Росії "відновити межі". Ось тут і виникає жорстка лінія стримування", - такими словами архиєпископ відреагував на критику Росії рішення США ввести додаткові війська в Східну Європу для посилення оборони після скупчення 100 000 російських військових на кордонах України.

Архиєпископ Грушас зазначив, що додаткове розміщення російських військ у сусідній Білорусі посилило напругу в регіоні. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що близько 30 000 російських військових перебувають зараз у Білорусі, що є найбільшим розміщенням з часів холодної війни.

Архиєпископ повідмив, що литовські католики щодня моляться на Вервиці за мир.

Латвійський архиєпископ Ризький Збігнев Станкевичс також попередив, що його країні можуть загрожувати й дестабілізувати дії Росії, включаючи форми «гібридної війни» та кібератаки.

"Якщо Європа та Європейський Союз збережуть свою внутрішню єдність, то вони також зможуть зберегти мир на кордонах Європи, – сказав він на зустрічі 29 січня у католицькому соборі Франкфурта. – Але якщо Путін нападе на Україну, то наступними будемо ми, країни Балтії, а за ними Польща. Якщо не буде діалогу, це стане дуже небезпечним. Путін міоже зробити один крок, потім інший".

Архиєпископ Грушас наголосив, що наприкінці 2021 року нагромадження мігрантів на кордонах Білорусі з Польщею, Литвою та Латвією "як живий щит для дестабілізації ситуації" є прикладом нової "гібридної війни".

"Завжди є спокуси жадібності та влади, проти яких у людському серці відбувається справжня революція", – сказав литовський архиєпископ. – Хоч будь-яку нову ескалацію напруженості слід зустрічати дипломатією та вмінням говорити, однак, чим більше наші Церкви моляться за мир, тим краще".

Архиєпископ Грушас переконаний, що західні уряди повинні прислухатися до українців, литовців, поляків та інших, які мають "найтісніші контакти" з Росією, щоб "краще зрозуміти ментальність, проти якої вони протистоять".

"Відстояти свою позицію в будь-якому діалозі – це необхідність – ті, хто непохитно встав 30 років тому, здобули незалежність", – сказав архиєпископ, маючи на увазі розпад Радянського Союзу.

"На даний момент нам дійсно потрібні молитва та дипломатія, щоб досягти діалогу заради миру. Але діалог має поєднуватися з глибоким розумінням стримування у підтримці миру. Повинна бути дуже рішуча позиція, що ми не відступимо — що країнам має бути дозволено самовизначення щодо власного майбутнього", - резюмував архиєпископ.