• Головна
  • Новини
  • Літургіями та відновленням хресних обітів вірні УГКЦ відсвяткували 1030-річчя Хрещення Русі-України...

Літургіями та відновленням хресних обітів вірні УГКЦ відсвяткували 1030-річчя Хрещення Русі-України

15.08.2018, 09:55
Літургіями та відновленням хресних обітів вірні УГКЦ відсвяткували 1030-річчя Хрещення Русі-України - фото 1
У головному храмі Української Греко-Католицької Церкви – Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві, Архиєрейською Літургією, відновленням хресних обітів і водосвяттям на Дніпрі відсвяткували ювілей 1030-річчя Хрещення Русі-України.

У головному храмі Української Греко-Католицької Церкви – Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві, Архиєрейською Літургією, відновленням хресних обітів і водосвяттям на Дніпрі відсвяткували ювілей 1030-річчя Хрещення Русі-України. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Хрещення_УГКЦ.jpg

За давньою традицією Київської Церкви Хрещення Русі-України в Київській митрополії святкується 14 серпня. Тож УГКЦ відзначила цю подію у день Перенесення Чесного хреста та пам’яті святих Макавейських мучеників.

Архиєрейську Літургію очолив владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київської архиєпархії, оскільки Глава УГКЦ Патріарх Святослав перебуває з пастирським візитом у США.

«Ми як народ, – сказав єпископ, – завжди бажали єдності з усім добрим людом. І щоб відновити цю єдність з Апостольським престолом, у 1596 році ми відновили цю єдності з Наступником апостола Петра. І, мабуть, це теж велика благодать, що після перемін в Україні представник Наступника Петра сьогодні представляє його особу в нашій країні».

Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ  Клаудіо Гуджеротті у промові акцентував на тому, що  Папа Франциск радіє з цього ювілею і висловив вдячність греко-католика за стійкість у  вірі.

«Хрещення народів, розповів проповідник, ніколи не є звичайною подією. Цей акт – подія надзвичайної відваги, а також віддалення від усього, що було в минулому. І в цьому ми визнаємо складову частину нового народу. У Хрещенні ми бачимо початок нової історії народу, початок нової культури… Дорогі брати греко-католики, – звернувся посланник Папи до вірних УГКЦ, – ви протистояли всім намірам, які намагалися перенести ваш народ знову до язичництва, особливо в час Радянського Союзу. Ми сьогодні за це вам дякуємо. І Вселенська Церква стає на коліна перед цим жестом і перед тими людьми, які боролися за те, аби вода від святого Хрещення не залишилася лише якимсь зовнішнім знаком», – сказав нунцій Клаудіо Гуджеротті.

Традиційно цього дня вірні на чолі з духовенством відновили обіти, дані у святому Хрещенні.  

Після Літургії на березі Дніпра відбувся Чин освячення води.