Лондонський єпарх УГКЦ заявив про готовність допомогти біженцям з України

Лондонський єпарх УГКЦ заявив про готовність допомогти біженцям з України - фото 1
Єрархи та очільники християнських спільнот Лондона (Великобританія) 9 березня 2022 р. зустрілися в катедральному соборі Лондонської єпархії Пресвятої Родини УГКЦ, аби спільно з її очільником єпископом Кеном Новаківським помолитися за мир в Україні. Учасники зустрічі надіслали спільний лист прем’єр-міністрові Великобританії Борису Джонсону, в якому закликали до негайних дій, аби допомогти біженцям з України.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Лист підписав також Архиєпископ Вестмінстерський кардинал Вінсент Ніколс. Єрархи та очільники християнських спільнот Лондона дають позитивну оцінку програмі возз’єднання сім’ї та вітають наміри започаткувати процес надання гуманітарного захисту».

В інтерв’ю англійській редакції Vatican News Єпарх Лондонської єпархії Пресвятої Родини УГКЦ Кен Новаківський зазначив, що вони готові прийняти біженців до Великобританії, яких може бути близько ста тисяч.

«Ми співпрацюємо з Міністерством внутрішніх справ задля того, аби забезпечити належну реєстрацію біженців, щоб вони мали доступ до медичного обслуговування та могли влаштувати своїх дітей на навчання у школи», – зазначив єрарх, додаючи, що їхня єпархія співпрацює також з іншими організаціями у Великобританії, щоб відповісти на різні потреби цих біженців: від душпастирської опіки до забезпечення найбільш необхідним.

Владика Кен закликав англійців підтримувати гуманітарні організації, які працюють в Україні, а також ті країни, що є першим місцем в’їзду біженців, які втікають від війни. За останні два з половиною тижні до Лондонської єпархії Пресвятої Родини надійшло понад два мільйони фунтів у формі приватних пожертвувань. Ці кошти передаються Українському Червоному Хресту та Карітасу України, щоб допомогти їм і надалі здійснювати своє важливе служіння.

Єпископ зазначив, що йому боляче бачити українців, які втікають зі своєї країни. Він додав також, що за останні два тижні помітна «величезна хвиля підтримки та солідарності від усіх у Великобританії, особливо, від місцевої польської громади».

Владика Кен підкреслив, що білоруські греко-католики і словацькі греко-католики країни, які перебувають під опікою його єпархії, також виявили надзвичайну солідарність. Ієрарх вражений тим, що у собор Пресвятої Родини постійно приходять люди, щоб помолитися та виразити свою солідарність з українським народом.