Львівська мерія викупить квартиру для УГКЦ за 3,4 млн грн

26.02.2021, 13:50
Держава
Собор св. Юра у Львові - фото 1
Собор св. Юра у Львові
Джерело фото: РІСУ
Депутати Львівської міської ради погодили придбання квартири на площі Святого Юра, 5 для того, щоб передати її Курії Львівської архиєпархії УГКЦ.

Квартира розташована на території Святоюрського комплексу, повідомляє ZAXID.net.

Згідно з прийнятою ухвалою, Львівська міська рада укладе з львів'янками Галиною Коледою та Ольгою Коледою договір купівлі-продажу на квартиру №11 на площі Святого Юра, 5. Міськрада купить квартиру площею 82,8 м кв. у власників за 3,4 млн грн, тобто за 1,5 тис.доларів за м кв. Після цього квартиру передадуть Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ.

«Ми вели перемовини більше трьох років. Іншого варіанту, як звільнити квартири, які забрала у Церкви радянська влада, нема. Церква до нас звертається, завжди нема грошей, вели довго перемовини і знайшли порозуміння. Ми повинні сповідувати справедливість. Ніхто крім нас з вами УГКЦ не допоможе тут. Коштів нема, я розумію, але з Божою ласкою всі проблеми можна вирішити», — прокоментував рішення мер Львова Андрій Садовий.

Зазначимо, що за часів СРСР частину приміщень Святоюрського комплексу передали у приватну власність. Довгий час у цих квартирах живуть не пов'язані із церквою мешканці. Упродовж останніх років мерія викупила вже чотири такі квартири та передала їх УГКЦ.