Львівські митці створюють різдвяну шопку для військових

23.12.2022, 08:50
Культура
Львівські митці створюють різдвяну шопку для військових - фото 1
25 грудня в Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові відкриють та посвятять шопку для військових. На галявині музею просто неба розгорнеться різдвяне дійство, а наступного дня шопка помандрує на схід.

Вже перед Новим роком шопка буде встановлена на КПП при в'їзді в місто Костянтинівка, — повідомляє АртЛьвівОнлайн.

"Першу шопку ми зробили 9 років тому на Майдані разом з Остапом Лозинським, Сашком Бриндіковим і ще групою друзів. Це було для нас важливо в той тривожний час: привезти атмосферу різдвяного свята, тепла і затишку до Києва. І це був об'єднуючий процес, —розповідає іконописець та керівник експозиційного відділу львівського скансену Роман Зілінко. — А зараз один з наших друзів служить біля Костянтинівки, на Донецькому напрямку. І він звернувся з тим, щоби зробити шопку для Костянтинівки, останнього цивільного міста перед фронтом, й принести атмосферу свята і для наших воїнів, які там служать, і для місцевих мешканців, які навіть зараз повертаються туди на свята".

Різдвяна шопка на Майдані - фото 105226
Різдвяна шопка на Майдані

 

Різдвяна історія зараз знову повторюється, звертають увагу митці.

"Марія з Йосифом змушені бути поза домом, і Марія народжує Христа як, сказали б зараз, переміщена особа, — зауважує Роман Зілінко. — Ця історія є ще ближчою, актуальнішою і дає можливість знайти паралелі в теперішньому житті: багато хто змушений святкувати поза домом або в знищеному будинку, або не разом з родиною".