Львівський медуніверситет братиме участь у підготовці медичних капеланів

28 лютого, 14:43
Суспільство
Львівський медуніверситет братиме участь у підготовці медичних капеланів - фото 1
Медичні капелани поруч із психотерапевтами та психологами все частіше стають звиклим супроводом постраждалих від війни у медичних установах Львівщини.

Про це повідомляє Leopolis.news.

Про підготовку медичних капеланів як партнерів для державних і громадських організацій йшлося під час зустрічі виконувача обов`язків ректора Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, доктора медичних наук Ореста Чемериса із головою Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я сестрою Севастіяною.

Як поінформувала сестра Севастіяна, очолювана нею Патріарша Комісія на сьогодні підготувала для здійснення чину 32 медичних капеланів, у 17 медичних закладах Львова вони вже надають допомогу потребуючим. Незабаром планується запровадження спеціального освітнього курсу в Українському Католицькому Університеті, до викладання медичної частини якого запропоновано долучити фахівців ЛНМУ ім. Данила Галицького.

В.о.ректора Університету Орест Чемерис охоче підтримав цю ідею, адже питання реабілітації та психологічної підтримки є одними із пріоритетів розвитку навчального закладу.

У планах майбутньої співпраці ЛНМУ ім. Данила Галицького та Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я також передбачено:

Наукові та науково-практичні конференції, лекції, семінари, круглі столи, консультації, а також наукові, методичні, аналітичні та інші публікації;

Спільна підготовка та подання грантових та інших проектів, які належать до сфери спільної діяльності Сторін;

Перепідготовка, підвищення кваліфікації і стажування медичних капеланів на базі Університету у співпраці із Комісією.

Ці та інші положення передбачає угода про співпрацю, яку підписали виконувач обов’язків ректора Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Орест Чемерис та голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я сестра Севастіяна.

До слова, розвитком медичного капеланства у Православній Церкві України активно займається доцент кафедри психіатрії та психотерапії ФПДО Сергій Кирилюк, якого нещодавно призначено головою Синодального управління медичного капеланства ПЦУ. На минулому тижні між Синодальним управлінням медичного капеланства ПЦУ та Комісією УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я також було підписано Меморандум про повне порозуміння і співпрацю, який передбачає взаємодію у сфері душпастирської опіки в медичних закладах.