Львівський музей історії релігії, за підтримки Українського культурного фонду, втілює амбітний проект «Створення та популяризація цифрового архіву фондових колекцій Львівського музею історії релігії».
Про це повідомляє сайт Львівської архиєпархії УГКЦ.
Завдяки цьому проекту, вже незабаром на спеціально розробленому сайті будуть доступні детальні описи понад 1200 цінних експонатів з фондів музею, представлені українською та англійською мовами. Окрім того, відвідувачі зможуть віртуально досліджувати археологічні знахідки завдяки інтерактивним 3D-моделям.
Веб-портал розробляється з дотриманням стандартів доступності WCAG. Це означає, що сайт буде зручним для використання людьми з різними потребами, зокрема, з порушеннями зору.
Львівський музей історії релігії – єдиний такого профілю в Україні та один з небагатьох у світі. Тут зберігаються унікальні пам’ятки, що допомагають висвітлити світоглядні основи світових релігій, історію та діяльність традиційних для наших земель церковних організацій.
Експозиція музею розташована в пам’ятці архітектури національного значення – колишньому домініканському монастирі у Львові, який побудовано в XIV–XVIII ст. До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну можна було ознайомитися з експозиціями присвяченими релігіям Давнього світу, юдаїзму, християнству, ісламу та буддизму.
Тут регулярно проводяться концерти органної та класичної музики, оглядові та тематичні екскурсії, квести та майстер-класи. Окремо діє виставка «Ті, що рятували світ» за адресою вул. Староєврейська, 36, присвячена акції порятунку євреїв УГКЦ під час Другої світової війни. Музей має п’ять філій: Шептицьку філію, розташовану в пам’ятці національного значення – Палаці Потоцьких у м. Шептицький; Сокальську філію «Людина. Земля. Всесвіт»; Музей-садибу родини Антоничів в с. Бортятин; Музей «Староскварявський іконостас XVI-XVIII ст.» в с. Стара Скварява.