Created with Sketch.

Під храмом у Мексиці знайшли вхід до "підземного світу"

16 жовтня, 15:57

Під храмом у Мексиці археологи з проекту Lyobaa підтвердили наявність підземних камер і тунелів. Цінну знахідку виявили під Мітлою – сапотекським "Місцем мертвих".

Про це пише OBOZ.UA.

Команда експертів використовувала передові геофізичні методи, такі як георадар (GPR), електрорезистивна томографія (ERT) і сейсмічна шумова томографія. У ході досліджень науковці виявили велику порожнечу під головним вівтарем у церкві Сан-Пабло Апостол у Мітлі та мережу тунелів, що простягаються у кількох напрямках, пише Heritage Daily.

За історичними даними, Мітла – це археологічна пам'ятка, головний релігійний центр народу сапотеків, розташований в долині Оахака в сучасному штаті Оахака на півдні Мексики. Мітла, також відома як Міктлан мовою науатль, означає "місце мертвих" або "підземний світ", адже це був поховальний комплекс у період 100-650 рр. н. е.

"Нове відкриття узгоджується з давніми свідченнями, включно зі словами домініканського отця XVII століття Франсіско де Бургоа, який описав лабіринт камер і тунелів під цим місцем, які стародавні сапотеки вважали вхід до підземного світу", – заявили дослідники проєкту Lyobaa.
Команда науковців також виявила інші підземні геофізичні аномалії в групах Кальваріо, Арройо та Південній групі поверхневих структур, які можуть відповідати більш недослідженим камерам або гробницям.

"Георадар виявив потенційні залишки більш ранніх монументальних сходів під нинішнім рівнем підлоги палацу в групі колон, що має важливий вплив на хронологію цього місця", – йдеться в заяві дослідників.
Проект має намір підтвердити дані за допомогою додаткових зондів і археологічних розкопок, щоб визначити точну природу виявлених геофізичних аномалій.

Попередні геологічні дослідження, проведені науковцями з Національного інституту антропології та історії, Національного автономного університету Мексики та Асоціації проєктів ARX, виявили докази того, що Мітла була охоплена потужним сейсмічним зсувом у 15 столітті нашої ери. Саме тому зараз усе заховане під землею.

Слід зазначити, що Сан-Пабло-Вілла-де-Мітла розташований у передгір'ях Сьєрра-Норте, на крайньому сході долини Тлаколула, сейсмічно активного регіону. Тож не дивно, що аналіз вчених виявив, що надра в районі Мітла містять неправильні шари, що складаються з відкладень і матеріалів, транспортованих масивним зсувом.

Це підтверджує дослідження геолога Віктора Г’юго Гардуньо Монроя, який ще раніше припускав, що поселення Мітла було поховано під великим відкладенням кам’яних лавин десь у посткласичний період (900–1520 рр. н. е.).

Дослідники вважають, що землетрус магнітудою 6 або 7 балів, ймовірно, спричинив зсув в районі долини Оахака. Мабуть, ця подія і мала вирішальний вплив на занепад цього регіону.

Теги: #Мексика
Читайте також
Культура Представники УПЦ МП навмисно блокують розкопки 3000-річного мегаполіса скіфів
16 жовтня, 11:19
Культура У Вишгороді відновили старовинний саркофаг ХІІ століття
16 жовтня, 12:30
Культура Львівський музей історії релігії створює унікальний онлайн-архів
16 жовтня, 14:43
Культура На Тернопільщині під час ремонту церкви знайшли старий бронзовий дзвін
16 жовтня, 13:25