Львівський священик-лікар очолив медичне капеланство Православної Церкви України

09 лютого, 08:51
Православні
Львівський священик-лікар очолив медичне капеланство Православної Церкви України - фото 1
Львівський священик та кандидат медичних наук, протоєрей Сергій Кирилюк був призначений головою Синодального управління медичного капеланства Православної Церкви України 2 лютого цього року.

Особливістю діяльності отця Сергія Кирилюка є те, що він поєднує священниче служіння з роботою лікаря-психіатра, психотерапевта та викладанням.

"Поєднання священничого служіння, роботи лікаря та обов’язків, покладених на мене Синодом може бути викликом, проте я готовий знайти баланс і забезпечити виконання всіх зобов’язань. Для цього я буду ретельно планувати свій час і пріоритизувати завдання. Маю віру, що моя професійна експертиза в області психіатрії та психотерапії, а також моє досвідне знання духовного служіння дозволять мені ефективно керувати цими різними аспектами мого життя (включно з адресним делегуванням окремих повноважень). Також вкрай важливою буде підтримка і розуміння з боку колег та співробітників, щоб досягти успіху в усіх сферах моєї діяльності", - сказав капелан в інтерв’ю для "Духовної величі Львова".

На новій посаді він назвав наступні завдання:

  1. Забезпечення духовної підтримки для медичного персоналу: розробка програм та ініціатив, спрямованих на забезпечення духовної підтримки та психологічного благополуччя медичних працівників, які працюють у стресових умовах наших реалій війни.
  2. Душпастирську роботу серед пацієнтів: надання духовних послуг, підтримки та порад пацієнтам та їхнім родинам під час хвороби, психосоціальна підтримка (в т. ч. абілітація (саме «абілітація» військовослужбовців та їхніх родин), лікування та підтримку у важких життєвих ситуаціях.
  3. Сприяння міжконфесійному розумінню: подальший розвиток та розширення співпраці з іншими релігійними спільнотами та медичними установами з метою створення атмосфери взаєморозуміння та взаємодії (на прикладі успішного кейсу Консультативного Центру «Illiotropion»).
  4. Підтримку розвитку медичного капеланства: впровадження програм первинної спеціалізації («помічник медичного капелана», «медичний капелан»), впровадження підвищення кваліфікації для священників, які працюють у сфері медичного капеланства (закладах охорони здоров’я), а також – сприяння створенню нових медичних капеланських служб у різних медичних установах.
  5. Просування ідей духовного здоров’я: популяризація та розширення усвідомлення про важливість духовного здоров’я як складової загального ментального здоров’я та благополуччя.