Львів'яни збирають кошти на реставрацію старовинноі церкви Премудрості Божої

21.12.2020, 12:00
Культура
Львів'яни збирають кошти на реставрацію старовинноі церкви Премудрості Божої - фото 1
У Львові планують завершити реставрацію старовинного храму Премудрості Божої, що у Шевченківскому гаю. Уже встигли зібрати 30 тисяч гривень, які скерують на 5  тисяч колених гонтин.

Про це повідомив синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, єрм.Юстин (Бойко), – інформує Духовна велич Львова.

«Дорогі друзі, хочу сповістити Вас, що протягом двох днів завдяки Вашим пожертвам ми зібрали (станом на теперішню годину) 30 тис. грн., завдяки чому ми зможемо закупити 5 тисяч колених гонтин (ціна однієї гонтини 6 грн.) Усього необхідно 20 тисяч штук», – йдеться у повідомленні.

Він також додає: хто ще бажає долучитися до справи реставрації храмового комплексу Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ, подаю номер картки (Приватбанк) 5168757356490310 Бойко Юрій Васильович.

Дерев'яну церкву Премудрости Божої у Львів перевезли у 1931 році з карпатського села Кривки, що у Турківському районі. Митрополит Андрей Шептицький створив на території нинішнього Музею народної архітектури та побуту в 1926 році Свято-Іванівську лавру. Відтак митрополит хотів побудувати для монахів-студитів церкву, але тодішній директор Національного музею у Львові Іларіон Свєнціцький порадив Главі Греко-Католицької Церкви перенести у лавру дерев’яну церкву Святого Миколая з села Кривки.

«Востаннє церкву перекривали у 1990 році, коли монахи-студити повернулись. Почались реставраційні роботи. У 2015-му ми зауважили, що церква протікає і ми запросили майстрів із Гуцульщини, й вони покрили потрійним шаром ропи, щоб використати час і зібрати гроші на нову ґонту. Проводили різні аукціони, залучаючи художників, відгукнулись меценати і таким чином зібрали гроші. Важливо зберегти таку пам’ятку, тому що дерев’яна архітектура відображає історію українського народу, його життя, промовляє до майбутнього. Цю церкву чотири рази намагались спалити вороги України, хотіли знищити символ української ідентичності», – каже монах-студит УГКЦ Юстин (Юрій) Бойко, який є ініціатором відновлення церкви.