Ляшко розповів, як МОЗ готується до Великодня
Утім, точних прогнозів щодо поширення коронавірусу та імовірності локдауну через можливий спалах поки немає.
Про це розповів головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко в інтерв'ю "Новое время", передає ТСН.
Віктор Ляшко пояснив, що прогнози епідситуації щодо коронавірусу будуть більш точними після завершення зимово-весняного епідеміологічного періоду.
"Чим ближче сам Великдень, тим більшими і реальнішими у нас будуть прогнози епідситуації. Адже зараз у нас спостерігається активний спалах у Західній Україні. Подивимося, чи буде він поширюватися на Центр і Схід, або ж все-таки цей зимово-весняний (епідеміологічний. - Ред.) період завершиться у нас ще до Великодніх свят", - пояснив Ляшко.
За його словами, спрогнозувати, якою буде ситуація із коронавірусом наразі складно, зокрема, через стрімку появу нових мутацій COVID-19. Ляшко пояснив, що передусім нині підготовка МОЗ полягає у бесідах із релігійними лідерами щодо необхідності вакцинації від коронавірусу. Він уточнив, що насамперед, це стосується людей похилого віку.
"Чи готуємося ми до Великодня? Готуємося. Ми до всього готуємося. Але питання полягає в тому, що вірус така зараза, яка також готується до всіх наших кроків і мутує, і нам треба ці мутації виловлювати. Ми працюємо зараз з релігійними лідерами, і їхня заява про доцільність і необхідність щеплення — це один з наших спільних продуктів", - додав Ляшко.
Також у МОЗ поки не беруться прогнозувати, чи буде коронавірус повторювати сезонність, наприклад, грипу, адже нині завершується перший рік його циркуляції в глобальному масштабі.
"Тому виникає питання, чи буде він повторювати сезонність грипу і грипоподібних захворювань, або ж буде формувати свою криву, незалежно ні від погодних умов, ні від сталої сезонності циркуляції подібних йому вірусів. Все це ми побачимо в середині березня", - підсумував Віктор Ляшко.
Зауважимо, що вакцинація від коронавірусу в Україні добровільна та безоплатна для всіх груп населення, визначених в "дорожній" карті.
Нагадаємо, публічні особи і громадські діячі в Україні можуть вакцинуватися від коронавірусу поза чергою залишковими дозами препарату, аби популяризувати щеплення. Спеціально для цього Міністерство охорони здоров'я внесло зміни до "дорожньої карти" вакцинації. Списки формують Департаменти охорони здоров'я разом із прес-службами ОДА.