Фігуранту «справи кримських мусульман» Гафарову не надають медичної допомоги, – адвокат

27 січня, 09:37
Держава
Фігуранту «справи кримських мусульман» Гафарову не надають медичної допомоги, – адвокат - фото 1
Фігуранту «справи кримських мусульман» Джемілю Гафарову не надають медичної допомоги, всі його скарги ігнорують.

Про це повідомив адвокат Ріфат Яхін після відвідин підзахисного, повідомили у громадянському об'єднанні «Кримська солідарність», передають Крим.Реалії.

Як розповів Гафаров адвокату 24 січня, його стан стабільно погіршується: йому важче даються судові засідання і після них потрібно більше часу на відпочинок. Він наголосив, що не отримує медичної допомоги «ні в якому вигляді».

Зазначається, що Яхін попросив суд не призначати слухання щодня, а давати підсудному перерву з огляду на його стан здоров'я.

«У листопаді 2021 року захист зміг домогтися від медсанчастини взяти аналізи Гафарова. Відтоді йому так і не надали їх результати, незважаючи на багаторазові звернення. Більше того, начальниця медсанчастини №3, як розповідає юрист, пообіцяла Гафарову передати йому результати аналізів під час відвідування, але не зробила цього», – йдеться у повідомленні.

Яхін написав чергове звернення в управління Федеральної служби виконання покарань Росії в Ростовській області, в якому вимагав надати Гафарову термінову медичну допомогу та надати результати аналізів, адже відмова зробити це медустановою є прямим порушенням федерального закону «Про охорону здоров'я».

«Загалом цей закон порушується там повністю. Всі статті та обов'язки медичного закладу порушуються. Все, що можна, вони порушили», – підсумував захисник.

У липні 2021 року стан здоров'я Джеміля Гафарова, який перебував у тюремній лікарні Ростова-на Дону, почав погіршуватися. У грудні суд продовжив йому арешт до 20 березня наступного року.

59-річний Джеміль Гафаров з 27 березня 2019 року перебуває у СІЗО за підозрою в тероризмі. Його звинувачують в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», забороненій у Росії. Гафаров – людина з інвалідністю другої групи, утримування в ізоляторі є ризиком для його життя. Гафарову загрожує від 10 до 20 років ув'язнення.

Співробітники ФСБ, МВС Росії та Росгвардії 27 березня 2019 року провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі представників громадського об'єднання «Кримська солідарність». Загалом затримали 24 особи. 27 і 28 березня 2019 року російський райсуд Сімферополя заарештував усіх затриманих.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками 27 березня 2019 року в Криму.