Людмила Филипович: Не варто очікувати від соратників Медведчука заборони УПЦ МП

05 травня, 14:19
Суспільство
Людмила Филипович: Не варто очікувати від соратників Медведчука заборони УПЦ МП - фото 1
Деякі регіони України заборонили діяльність УПЦ МП, проте залишилися і ті, хто досі не проти функціонування проросійської церкви. Здебільшого винні у цьому виборці, які на місцевих виборах у 2020 році просунули нині заборонену в Україні партію ОПЗЖ.

Як розповіла в інтерв’ю "Телеграф" доктор філософських наук Людмила Филипович, очікувати від колишніх політичних солдатів Віктора Медведчука підтримки заборон УПЦ МП не варто. Зокрема, це стосується східних та південних регіонів країни, де "армія" ОПЗЖ дуже численна.

Після того, як в Україні заборонили діяльність проросійської партії ОПЗЖ, її представники не залишили політику, а оперативно створили нові депутатські об’єднання, але вже з патріотичними назвами на кшталт "Відновлення України", як у Харківській облраді, або "Наш дім Україна", як у Одеській. Очікувати, що вони проголосують проти Московського Патріархату в Україні, дуже наївно.

Водночас немає пропозиції без попиту. Колишні члени ОПЗЖ завжди орієнтуються на своїх виборців. Також не рідкісні ситуації, коли Московський Патріархат підтримують і прославляють не просто депутати, а місцева влада. На початок повномасштабного вторгнення така тенденція була не рідкість.

"30 років східні та південні регіони були виховані у традиціях УПЦ МП. Всім цим людям, у тому числі й державним службовцям, вселялися думки, що немає іншої істинної Церкви, окрім Московського Патріархату. Як гадаєте, чи можна це так швидко змінити, навіть за рік повномасштабної війни? Звичайно, ні, адже потрібен час", — заявила доктор філософських наук Людмила Филипович.