Людмила Филипович: Попри оголошену рівність держава неуважно ставиться до потреб релігійних меншин

14.12.2021, 10:16
Держава
Людмила Филипович: Попри оголошену рівність держава неуважно ставиться до потреб релігійних меншин - фото 1
Українська асоціація релігієзнавців і Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України презентували результати наукового дослідження “Релігійні меншини України та державно-церковні відносини”.

Про це повідомляє Український кризовий медіа-центр.

“Ми здійснили проект у рамках якого було проведено соціологічне дослідження, знято 10 відео про різні релігійні спільноти, 4 відео з експертами, підготували рекомендації, які ми відправимо Державній службі України з етнополітики та свободи совісті, іншим державним органам та релігійним організаціям. Це все для удосконалення державно-церковних і міжконфесійних відносин”, — наголосила Людмила Филипович, директор проекту, доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України

За її словами, завдяки опитуванню дослідники отримали цілий перелік актуальних проблем, які озвучили самі представники релігійних меншин: “Серед них є порушення реалізації майнових прав, є складності при реєстрації статутів релігійних організацій, спостергіається порушення права на забезпечення потреб віруючих під час військової служби, недостатній рівень правової захищеності, є складнощі в реалізації права на діяльність в економічній сфері, тощо”.

У результаті дослідження отримали висновки, що держава й суспільство, попри оголошене рівне ставлення до всіх релігій і церков, на практиці неуважно ставиться до специфічних потреб і запитів релігійних меншин. Через чисельну обмеженість цих організацій держава ігнорує їхні заяви та прохання, не враховує їхніх інтересів і представництва, формуючи стратегії в державно-конфесійній сфері, не бореться з панівними негативними стереотипами суспільної свідомості на кшталт “меншинної сектантськості”.