Людмила Филипович: Ватикан переживає комунікаційну кризу

Людмила Филипович: Ватикан переживає комунікаційну кризу - фото 1
Папа Римський Франциск систематично дивує своїми заявами щодо війни в Україні. Усе тому, що Ватикан має невеликий досвід спілкування з Україною як незалежною державою.

Таку думку 24 каналу висловила релігієзнавиця, докторка філософських наук Людмила Филипович.

За її словами, скандальні заяви Папи Франциска пов'язані з тим, що він погано орієнтується у процесах, які відбувається у Східній Європі.

Через це Ватикан потрапляє в інформаційні скандали.

"Зараз говорять про комунікаційну кризу, яку переживає і Папа, і Ватикан. Їм замало об'єктивних джерел інформації. Вони весь час орієнтуються на вкиди та меседжі, які активно продукує Росія", – наголосила Филипович.

Релігієзнавиця додала, що Москва фактично захопила інформаційний простір Західної Європи. Завдяки грошам, а також великій агентурній мережі Росія просуває свою пропаганду у європейські медіа.

Ватикан орієнтується на такі повідомлення, оскільки здавна Москва для Ватикану була певним центром комунікації у Східній Європі.

За словами Филипович, Ватикан був однією із перших держав, які визнали Незалежність України у 1991 році. Попри це, там досі до кінця не усвідомили, що радянському союзу настав кінець.

"У свідомості цих людей Україна, Росія, Білорусь і решта пострадянських республік є одним цілим. У головах деяких представників Ватикану ця трансформація так і не відбулася, – пояснила докторка філософських наук.

Як зазначила Филипович, заяви очільника Ватикану викликають гостру реакцію у громадян України.

Українці нарешті навчилися висловлювати свою незгоду із позицією Папи Римського, – сказала вона.

Зокрема, Надзвичайний і Повноважний посол України у Ватикані Андрій Юраш активно реагує на висловлювання понтифіка.

"З ініціативи Юраша і за підтримки МЗС відбувся виклик посла Ватикану в Україні. Йому вказали, що така риторика з боку Ватикану недопустима у той час, коли всьому людству ясно, хто є причиною цієї війни й несе за неї основну відповідальність", – наголосила релігієзнавиця.