Майже тисяча громад перейшла з УПЦ МП до ПЦУ за 2022-2023 рр., — офіційні дані

12 січня, 15:20
Держава
Майже тисяча громад перейшла з УПЦ МП до ПЦУ за 2022-2023 рр., — офіційні дані - фото 1
За даними Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, загальна кількість релігійних громад, які змінили підпорядкування і перейшли від УПЦ МП до Православної Церкви України в 2023 році, становить 472 релігійні громади. Загалом упродовж 2022-2023 рр. до ПЦУ приєдналося 968 громад.

Такі дані оприлюднила ДЕСС у відповідь на інформаційний запит професора Острозької академії д-ра Андрія Смирнова.

У листі зауважують, що «ДЕСС не збирає і не зобов’язана відповідно до своєї компетенції, визначеної законодавством, збирати інформацію про релігійні громади, які лише ухвалили рішення про зміну своєї підлеглості у канонічних та організаційних питаннях». Натомість у взаємодії з відповідними структурними підрозділами в областях та в Києві «збирає інформацію про доконані факти реєстрації статутів (положень) релігійних громад у нових редакціях у зв’язку із зміною ними канонічної підлеглості на підлеглість релігійним центрам (управлінням) Української Православної Церкви (Православної Церкви України)».

Таким чином, за даними структурних підрозділів обласних та Київської міської військових державних адміністрацій з питань етнополітики та свободи совісті впродовж 2023 року було зареєстровано статути (положення) 472 релігійних громад УПЦ МП у нових редакціях у зв’язку із зміною ними своєї канонічної підлеглості на підлеглість релігійним центрам (управлінням) ПЦУ.

Дані за 2022 р. проф. Смирнов отримував від ДЕСС раніше.

Майже тисяча громад перейшла з УПЦ МП до ПЦУ за 2022-2023 рр., — офіційні дані - фото 128029