• Головна
  • Публікації
  • «Малинфест — 2013»: фестиваль християнської молоді під гаслами сили, любові та здорового розуму...

«Малинфест — 2013»: фестиваль християнської молоді під гаслами сили, любові та здорового розуму

29.07.2013, 12:44
«Малинфест — 2013»: фестиваль християнської молоді під гаслами сили, любові та здорового розуму - фото 1
«Бог дав нам Духа сили, любові і здорового розуму», — під таким біблійним девізом цього року відбувся ХVI з’їзд молоді Церкви християн віри євангельської України (ЦХВЄУ), який тривав з 11 по 18 липня на Житомирщині.

«Бог дав нам Духа сили, любові і здорового розуму», — під таким біблійним девізом цього року відбувся ХVI з’їзд молоді Церкви християн віри євангельської України (ЦХВЄУ), який тривав з 11 по 18 липня на Житомирщині. Цей унікальний молодіжний фестиваль, що проходить на базі табору «Юність» неподалік міста Малина, цьогоріч  зібрав понад три тисячі молодих християн із різних куточків України, Білорусі, Росії, країн Прибалтики, США та інших держав, а також визнаних проповідників Церкви з України та з-за кордону.

Фестиваль у Малині зібрав тисячі людей

Як зазначив, голова оргкомітету з’їзду Богдан Левицький, цей табір проводиться не стільки для фізичного відпочинку, як для оздоровлення найперш духу, а тоді душі та тіла. Цьому сприяли умови, в яких проживали учасники табору. Молодь мешкала у наметових містечках, кожне з яких в оригінальний спосіб оформлювали вивіску із назвою міста чи регіону, звідки прибули. Для декотрих делегатів лісові умови – це хороша нагода покреативити. Тож, проходячи через деякі наметові містечка, можна було побачити, як молодь оздоблює свою територію у стилі власного ландшафтного дизайну, як до прикладу, виплітаючи з очерету пліт та розкладаючи на вході в табір клумби з камінців та лісового моху. Скрізь підтримувався порядок. Внутрішня охорона табору дбала за дисципліну та безпеку делегацій, а місцевим правоохоронцям не доводилося надавати свої послуги.

Для місцевого населення цей табір – немале фінансове вливання в інфраструктуру району. У цей літній період, коли до табору «Юність» з’їжджаються тисячі молодих людей, у місцевих перевізників та торгівельних закладів збільшуються прибутки. Але найбільше, що привертає увагу місцевих мешканців, — це енергійність і піднесеність духу християнської молоді. Петро Підручний, голова Ворсівської сільської ради, на території якої розташовано табір, щороку приїздить вітати делегатів з відкриттям фестивалю. Серед гостей також був заступник голови районної держадміністрації Валерій Марценюк та заступник директора Департаменту у справах сім’ї та молоді Житомирської обласної адміністрації Олександр Антонюк. Надіслав свої побажання міністр культури України Леонід Новохатько: «Бажаю усім вам, і кожному зокрема, духовної наснаги та подальшої плідної праці на благо України», — зазначив міністр.

Незмінний гість фестивалю Василь Костицький, голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, у своєму зверненні підкреслював негативний вплив сучасного інформаційного простору, з якого проливаються ідеї та цінності, які перечать біблійним принципам. Водночас він висловим подяку Церкві ХВЄУ, яка входить до числа тих, що активно поширюють духовні цінності, та нагородив пятьох її служителів відповідними грамотами.

Церква має бути впливовою, а для цього треба мати мудрість від Господа, наголошував у своїй проповіді Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. «В молодості хочеться отримати все і одразу: стати успішним, авторитетним, передовим, але в Біблії йдеться не про стрімкий, а про поступовий процес росту із поборюванням та труднощами, — зауважив служитель та нагадав слова ап. Івана: «Писав я до вас, юнаки, бо міцні ви, і Слово Боже в вас пробуває, і лукавого перемогли ви (1Івана 2:14)». Михайло Степанович закликав молодь бути розважними і будувати своє життя на глибоких підвалинах віри, сформованої часом, а не миттєвим досвідом. Він радив зміцнюватися у вірі, в пізнанні, любові, а особливо просити у Бога мудрості на кожен важливий крок у своєму житті. «Багато знань – це ще не мудрість, — зазначив єпископ. – Мудрість – це вміння ухилятися від зла, і це є знання від Бога. Така мудрість відрізняється від світської тим, що є чиста, лагідна, покірлива, милосердна та безстороння». Такою Старший єпископ ЦХВЄУ хоче бачити християнську молодь.

Музичне служіння

Серед гостей, які щороку відвідують цей християнський табір, були священнослужителі інших конфесій. Цього року молодь познайомилася з головою Комісії у справах молоді Української Греко-Католицької Церкви о. Ростиславом Пендюком. Вітаючи багатотисячне зібрання, він нагадав, що моральна та економічна криза, про яку сьогодні так часто говорять, починається з внутрішньої кризи. «Люди забули про своє коріння. І ми в рік, коли держава святкує 1025-річчя хрещення Русі, мусимо дати клич до усіх небайдужих відтворити обличчя українців як християнського люблячого народу, в якому панує братерство і розуміння», — зазначив о. Ростислав.

Почесні гості на фестивалі

Сьогодні Україна є своєрідним оазисом для віруючих на пострадянському просторі. Таку думку висловив заступник старшого єпископа ЦХВЄУ Микола Синюк, наголосивши на тому, що Церква ХВЄУ несе на собі неабияку відповідальність за долю країни, адже за кількістю вірян входить у першу п’ятірку християнських конфесій країни. «Такої свободи для проповіді Євангелія, як маємо ми сьогодні, не має практично жодна із країн колишнього Радянського Союзу, однак жити в країні свободи означає бути вдвічі пильним та уважним до себе та до світу, аби лишатися вірним Богу і жити згідно з Писанням», — зазначив служитель. Для цього нам Бог дав Дух здорового розуму, яким ми і перемагаємо світ, додав на завершення Михайло Петрович.

Як у вітаннях від гостей, так і в навчальних семінарах багато йшлося про авторитетність та першорядність біблійних заповідей у прийнятті вагомих рішень та отриманні сили від Господа. Зарубіжний гість, президент Університету Орала Робертсазі штату Оклахома (США), доктор Марк Рутленд під час проповіді розповів, що навернувся до Бога, коли ще юнаком бував на подібному молодіжному таборі. Спочатку він займався молодіжним служінням у церковній спільноті, а згодом був призначений пастором методистської церкви. Як сам зізнається, на початках свого християнського шляху він не був таким енергійним, веселим та піднесеним, хоча і проповідував про це іншим. Однак особливої сили набув тоді, коли Господь наділив його одним із дарів Святого Духа, завдяки чому Марк Рутленд зміг проповідувати Слово Боже з особливою мудрістю та любов’ю до людей. «З тих пір я гаряче і переконливо проповідую про силу Божу, у яку треба не тільки вірити, але й пережити, щоб вести переможне життя християнина і не впадати в ніякі депресії», — зауважив служитель.

Фестиваль у Малині зібрав тисячі людей

За свідченнями учасників, особливу доброзичливу атмосферу Малинфесту неможливо сплутати з будь-яким іншим форумом. Анастасія Іванова з Миколаєва задоволена з того, що побувала цього року в таборі і з нетерпінням чекає наступного форуму. «Бог дуже сильно змінив мене за цей час, — ділиться дівчина своїми враженнями. – Я дуже цьому рада, буду старатися і надалі підримувати свій духовний стан на такому рівні і не падати духом, адже з Господом дійсно набагато краще живеться!».

Ще одна учасниця, Оксана Руденко із Слов’янська, зізнається, що коли вперше їхала на Малинфест, не чекала нічого особливого, але саме тут вона по-справжньому увірувала в Бога. Тепер вона жартома називає себе та усіх делегатів фестивалю «малинозалежними». «З того часу Бог змінив мене і моє життя та й продовжує змінювати, — каже дівчина. – Справа навіть не у тому, що Малинфест — це якесь особливе місце, просто на цьому місці присутній Господь, бо люди, молодь, яка довкола, шукає Його і славить у своєму житті».

Хор фестивалю

Таким духовним змінам сприяли різноманітні семінари та секції. Під час фестивалю пройшли численні секційні заняття, спеціальні бесіди для жінок та дівчат (керівник — відповідальна за жіноче служіння Церкви ХВЄ в Україні Віра Деркач), служіння для християн-підприємців (спікером був телеведучий і бізнесмен із США Віктор Коструб), секція для тих, хто хоче знайти себе у соціальному служінні церкви (пастор Рустам Фатулаєв). Відбулася низка зустрічей. Зокрема обласні молодіжні керівники братства мали нагоду поспілкуватися із молодіжним лідером християнської церкви в Ізраїлі Іцхаком Мор Хаїмом.

Фестиваль поєднав молодих і старших

Для студентів юридичних факультетів та діючих юристів, які служать у помісних церквах, була організована зустріч із фахівцем, виконавчим директором Інституту релігійних справ Максимом Васіним. Він надав слухачам практичну юридичну інформацію та розповів, як належить діяти під час тих чи інших правових ситуацій. Також відбулася зустріч молодіжних пасторів братства із братами-колегами з Білорусі, під час якої вони обмінялись досвідом та розглянули перспективи подальшої співпраці.

Як зазначив голова оргкомітету з’їзду Богдан Левицький, метою цьогорічного табору було донести до молоді потребу в отриманні сили від Господа, яку він бачив у молодих сестрах-місіонерках, що служили в Африці. Під час однієї із місіонерських поїздок до Кенії йому доводилося чути, як місцевий шаман з подивом зізнавався, що дух християнських місіонерок сильніший, ніж у нього. За словами служителя, після тих слів шамана місцева громада почала горнутися до місіонерів. «Діти в тій місцевості тепер навчаються грамоти, а їх батьки поклоняються живому Богу Ісусу Христу», — розповів Богдан Левицький та побажав молоді розвивати у собі сильний дух, яким зможуть протистояти всяким спокусам та мати силу відстоювати дорогу правди і добра.

Щира молитва

Будні фестивалю

На основі матеріалів прес-служби ЦХВЄУ

підготувала Ірина НАУМЕЦЬ