Медведчук показав фрагмент Біблії Гутенберга

Віктор Медведчук з Біблією - фото 1
Віктор Медведчук з Біблією
Депутат "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Медведчук показав фрагмент друкованої Біблії Йоганеса Гутенберга 1455 року.

"Я купив його відразу і, чесно кажучи, я навіть не торгувався за ціну", - сказав Медведчук.
За його словами, це фрагмент Біблії Гутенберга, повідомляє Українська правда.

Медведчук заявив, що не знає, як цей фрагмент потрапив в Україну, але знає, що він узятий з Біблії, придбаної в минулому столітті американським продавцем книг Габріелем Веллсом, який продавав свою копію по частинах.

Депутат запевнив, що придбав фрагмент за порадою консультантів приблизно в 2011-2012 роках, але відмовився сказати, за якою ціною.
Також він сказав, що готовий надати доступ до цінної реліквії дослідникам, щоб всі переконалися в оригінальності його придбання.

Відзначається, що колекція старих книг Медведчука налічує близько 8000 томів, в тому числі перші видання поетів Олександра Пушкіна і Тараса Шевченка.

Нагадаємо:

Медведчук задекларував мільйони прибутків, антикварні книги та сотні ікон. Зокрема, фрагмент друкованої Біблії Гутенберга 1455 року.

Зі 180 перших в історії людства друкованих книжок збереглися лише 49. Майже всі Біблії Гутенберга наразі перебувають у провідних бібліотеках світу, таких як Бібліотека Конгресу у Вашингтоні, Національна бібліотека у Парижі, лондонська British Library або Університетська бібліотека Ґеттінгена.

Востаннє 20 років тому Біблію Гутенберга продали на аукціоні в Японії, ціна, за оцінками фахівців, сягнула декількох десятків мільйонів доларів. Два екземпляри першої в історії друкованої книги декілька років тому знайшлися у Москві, куди вони були вивезені з Лейпцига після Другої світової війни разом з трьома тисячами інших німецьких стародруків. Росія 70 років мовчала про долю цих унікальних екземплярів.

Німецькі науковці закликали Медведчука надати інформацію про фрагмент Біблії Йоганеса Гутенберга.