Медведєв у Башкирії пообіцяв мусульманам мільярд

21.11.2011, 10:19
Медведєв у Башкирії пообіцяв мусульманам мільярд - фото 1
У ході поїздки до Башкирії президент Росії Дмитро Медведєв зустрівся з представниками мусульманського духовенства.

Медведєв.gifУ ході поїздки до Башкирії президент Росії Дмитро Медведєв зустрівся з представниками мусульманського духовенства. Він пообіцяв, що в найближчі три роки держава виділяє майже мільярд рублів на підготовку фахівців з культури та історії ісламу, а також виступив проти кровопролиття на Сході.

"З точки зору нашого підходу, підходу російської держави, зрозуміле прагнення людей до демократії. Але режими, які були зметені в результаті цих подій, вони були дуже старими, прогнилими, і люди ними були незадоволені. Це можна пояснити й зрозуміти", – сказав Медведєв.

За його словами, питання в тому, що отримано в результаті – розвиток або громадянська війна. "Якщо результатом є громадянська війна, вбивство інших громадян, у тому числі мусульман, вбивство одного мусульманина іншим, вбивство представників інших релігій - це абсолютно неприйнятний результат. Якими б гарними словами це не супроводжувалося - це ні прийняти, ні оцінити неможливо", - підкреслив він.

У Росії буде продовжена підготовка фахівців з історії та культури ісламу, повідомив Дмитро Медведєв.

"Підвищення якості підготовки фахівців з історії та культури ісламу, повноцінна інтеграція ісламських духовних освітніх установ в освітню систему РФ - безумовно, важливе завдання", - підкреслив він.

У Росії вперше в історії був прийняв Держстандарт вищої освіти за фахом "ісламська теологія". "Це дозволило найбільшим державним вузам мати факультети з підготовки ісламських священнослужителів, - зазначив президент. - Ми дуже зацікавлені в тому, щоб у нас була сильна і ефективна ісламська освіта". Про це інформує «УНІАН-релігії».