Меджліс ініціював створення меморіалу жертвам геноциду кримськотатарського народу

24 квітня, 17:17
Суспільство
Меджліс ініціював створення меморіалу жертвам геноциду кримськотатарського народу - фото 1
Меджліс кримськотатарського народу ініціював проект щодо створення меморіалу жертвам геноциду кримських татар. Над ним зараз ведеться робота, обговорюється місце його розміщення.

Про це розповів глава Меджлісу Рефат Чубаров передає Укрінформ.

Він нагадав, що в Україні відбулися "дві жахливі вселенського масштабу трагедії" — Голодомор початку 30-х років XX століття та депортація, тобто тотальне вигнання кримськотатарського народу зі своєї батьківщини і 45 років насильницького утримання їх у місцях вигнання.

Чубаров зазначив, що Меджлісу хотілося б, аби в українському суспільстві всі усвідомлювали глибину катастрофи, щоб ті, хто побачив цей пам'ятник усвідомили кримськотатарську трагедію як частину української історії, української трагедії, щоб об'єднуватися задля майбутнього України.

"Це дуже важливо, щоб ніколи не було повторення того, що ледве не знищило наші народи. Отже, цей пам'ятник має всіх налаштовувати на те, що такі жахливі злочини проти людяності як Голодомор, як Голокост, як сюргюн — депортації, ніколи не мають повторюватися", — наголосив глава Меджлісу.

Він додав, що це особливо важливо у контексті російсько-української війни, яка об'єднала людей у захисті України.

"І щоб нам бути впевненими у гарантованому потужному розвитку в майбутньому, дуже важливо, щоби після перемоги, після завершення цієї війни подальша взаємодія усіх індивідів українського суспільства відбувалося на основі цінностей і подій, які для нас мають особливе значення", — зауважив Чубаров.

Як повідомлялося, щороку 18 травня Україна вшановує пам'ять жертв геноциду кримських татар.