"Меморіал" вимагає негайно звільнити якутського шамана з психдиспансеру

Якутський шаман хоче вигнати Путіна з Кремля - фото 1
Якутський шаман хоче вигнати Путіна з Кремля
Правозахисний центр "Меморіал" зажадав негайно звільнити якутського шамана Олександра Габишева, поміщеного на примусове лікування, і відшкодувати йому завдані збитки.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Ми закликаємо негайно звільнити його і повністю реабілітувати з відшкодуванням шкоди", - йдеться в заяві "Меморіалу".

"Меморіал" визнав Габишева політв'язнем, оскільки, за заявою організації, "позбавлення волі застосовано до нього виключно через політичні та релігійні переконання, а також ненасильницького здійснення свободи пересування, вираження думки, мирних зібрань, совісті і релігії".

При цьому, на думку авторів заяви, жодна зі встановлених законом підстав примусової госпіталізації переконливо не доведена, обставини госпіталізації та медичного обстеження свідчать про відсутність таких підстав.

"Суд, який прийняв рішення про примусову госпіталізацію Габишева, також не розглянув ситуацію повно і об'єктивно. Нездатність слідства за дев'ять місяців пред'явити Габишеву обвинувачення у кримінальній справі свідчить на користь його невинуватості", - йдеться в заяві.

Зі свого боку перший заступник голови комітету Держдуми з розвитку громадянського суспільства, питань громадських і релігійних об'єднань Дмитро Вяткін раніше заявив, що "в Росії немає політичних в'язнів, тому що у нас немає політичних статей".

Шаман Олександр Габишев рік тому почав пішу подорож довжиною у 8 тис. км з Якутії до Москви, щоб "вигнати" президента Путіна і "відновити народовладдя". Загалом "похід" мав тривати два роки.

Восени щодо Габишева було порушено кримінальну справу за публічні заклики до екстремістської діяльності, його кілька разів затримували і в результаті він остаточно перервав свій "похід".

Державна експертиза визнала Габишева неосудним. 12 травня його примусово відвезли в психіатричну лікарню. Лікарська комісія психдиспансера видала висновок про небезпеку Габишева для оточуючих. 2 червня Якутський міський суд задовольнив позов республіканського психоневрологічного диспансеру про примусове лікування Габишева.