«Меморіал» визнав політв'язнями ще 36 російських Свідків Єгови

16.08.2021, 15:18
Держава
«Меморіал» визнав політв'язнями ще 36 російських Свідків Єгови - фото 1
Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями ще 36 російських Свідків Єгови, з яких 16 перебувають під вартою, а 20 - під домашнім арештом.

Ще 91 віруючого «Меморіал» визнав переслідуваними з політичних мотивів: тих, хто зазнає кримінального переслідування, але обрані для них запобіжні заходи не пов'язані з позбавленням волі, повідомляє Портал «Credo.Press».

«Всього в нашому списку політв'язнів 86 Свідків Єгови, позбавлених волі за звинуваченнями, пов'язаними з їх релігійною приналежністю. 52 з них перебувають під вартою, 34 - під домашнім арештом. З числа тих, що перебувають під вартою, 28 очікують вироку в СІЗО, а 24 засуджені до термінів від двох до восьми років. 80 віруючих були засуджені до умовних термінів, а ще як мінімум 349 Свідків Єгови переслідуються без позбавлення волі на досудовій та судовій стадіях», - йдеться в повідомленні «Меморіалу», яке цитує ІАЦ" Сова ".

При цьому авторитетні правозахисні центри - "Меморіал" і "Сова" - визнані російською владою "іноземними агентами", але оскаржать цей статус в судовому порядку.