Менше половини одеситів довіряють Православній Церкві

30.03.2010, 12:31
Менше половини одеситів довіряють Православній Церкві - фото 1
Менше половини одеситів (39,8%) на сьогодні особисто довіряють Православній Церкві. При цьому третина опитаних вважає, що авторитет Православної Церкви в нашому суспільстві останнім часом зростає.

Опитування_1.jpgОДЕСА — Менше половини одеситів (39,8%) на сьогодні особисто довіряють Православній Церкві. При цьому третина опитаних вважає, що авторитет Православної Церкви в нашому суспільстві останнім часом зростає. Про це стало відомо з результатів соціологічного опитування, проведеного Одеською філією Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна.

Згідно з результатами опитування, кожен п'ятий одесит дотримується Великого посту, а також щодня молиться. Більшість городян (62,5%), як інформує Odessa Daily, відзначаючи Пасху, фарбують крашанки. Загалом, дві третини одеситів позитивно оцінюють роль Православної Церкви в суспільному житті України. При цьому 39,2% опитаних респондентів назвали себе віруючими, що не належать ні до однієї релігійної громади. В опитуванні взяли участь 100 осіб після 18 років.

Попередньо прес-секретар одеської єпархії УПЦ (МП) заявив, що майже 90% мешканців Одеси – православні християни. Директор Центру компаративістських досліджень релігії  Едуард Мартинюк відзначив, що така заява є лише полемічним перебільшенням.

Детальніше з результатами соцопитування можна ознайомитися на РІСУ.