Мер Харкова обговорив з муфтієм Духовного управління мусульман Криму подальшу співпрацю

10.11.2022, 12:05
Держава
Мер Харкова обговорив з муфтієм Духовного управління мусульман Криму подальшу співпрацю - фото 1
Харківський міський голова Ігор Терехов 9 листопада зустрівся із муфтієм Духовного управління мусульман Криму Айдером Рустемовим. У рамках зустрічі сторони обговорили участь громади кримських татар у житті Харкова та подальшу співпрацю.

Про це інформує пресслужба Харківської міської ради.

Як зазначив Айдер Рустемов, його перше особисте знайомство з Харковом залишило приємне враження, адже, незважаючи на війну, місто – чисте, доглянуте та красиве. Також муфтій повідомив, що в рамках візиту відвідав Харківську соборну мечеть, де передав нужденним гуманітарну допомогу.

За його словами, Духовне управління мусульман Криму планує продовжити співпрацю з місцевою громадою, зокрема, допоможе з ремонтом мечеті. Для цього планується залучити турецьких партнерів.

Ігор Терехов подякував муфтію за підтримку харків'ян. Він зазначив, що ситуація у Харкові залишається стабільною завдяки військовим, бійцям тероборони та мирним жителям, у тому числі кримським татарам. Також мер зазначив, що у питанні повоєнного відновлення Харків покладає на турецьких партнерів великі надії.

«З Туреччиною ми маємо дуже дружні стосунки. У мирний час у нас літали літаки турецьких авіаліній. Ми закупили автобуси «Карсан», планували робити спільне виробництво і від цієї ідеї не відмовилися. Ми маємо Почесне консульство Турецької Республіки. Нас дуже багато пов'язує, і я розраховую, що після нашої перемоги така співпраця продовжиться. З мого боку буде зроблено все, щоб Туреччина інвестувала у Харків», - наголосив Ігор Терехов.

Айдер Рустемов зазначив, що Духовне управління мусульман Криму також сприятиме розвитку цієї співпраці.