Мер Полтави вилучив з порядку денного сесії питання про заборону УПЦ МП

02 вересня, 10:22
Держава
Архієпископ УПЦ МП Филип та міський голова Полтави Олександр Мамай - фото 1
Архієпископ УПЦ МП Филип та міський голова Полтави Олександр Мамай
З порядку денного сесії Полтавської міськради зникла ініціатива "ЄС" щодо заборони діяльності УПЦ МП.

Про це повідомляє Полтавщина.

Фракція «ЄС» запланувала зібратися у понеділок, щоб обговорити: чи будуть вони взагалі голосувати після такого рішення міського голови.

31 серпня Полтавський міський голова Олександр Мамай підписав розпорядження про скликання 16-ї сесії Полтавської міськради. 97-м питанням був проект рішення «Про звернення депутатів Полтавської міської ради до Президента України та Верховної Ради України щодо заборони діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату на території України», який ініціювала депутатка від «Європейської Солідарності» Оксана Дрюк.

1 вересня це питання було вилучено із загального переліку та замінено на внесення змін до рішення про утворення старостатів від 29 січня 2021 року.

Мер Полтави вилучив з порядку денного сесії питання  про заборону УПЦ МП - фото 98561

 

Голова фракції «ЄС» та секретар Полтавської міськради Андрій Карпов негативно поставився до такого рішення міського голови Олександра Мамая, який і формує порядок денний:

— Запланували провести засідання фракції у понеділок, на якому і вирішимо, чи будемо брати участь у сесії і за які питання будемо голосувати. Звичайно, ставимося до вилучення нашого питання негативно, як і до того, що сесія скликається без погоджувальної наради. Хоча це саме я наполіг на її найскорішому проведенні, адже ми розуміємо, що накопичилося дуже багато питань, які потребують нашого вирішення.

Сам Андрій Карпов буде на сесії, адже він є секретарем міськради. Щодо настроїв фракції, то він не хоче загадувати, а радить дочекатися на загальне рішення депутатів від «ЄС» у понеділок.

Аналогічна ініціатива «ЄС» щодо заборони УПЦ МП не набрала необхідної кількості голосів в обласній раді.