Мережа комісій «Справедливість і мир» Європи відвідала Україну

Мережа комісій «Справедливість і мир» Європи відвідала Україну - фото 1
Делегація мережі національних комісій європейських єпископських конференцій, що займаються захистом прав людини, миром, розвитком і піклуванням про створіння, кілька днів тому побувала у Львові, щоб засвідчити свою солідарність з українським народом, який вже майже два роки страждає від широкомасштабної війни.

За повідомленням Радіо Ватикану, солідарність з українським народом та біженцями, які проживають у деяких країнах Європейського Союзу, висловили керівники «Справедливість і мир – Європа», – європейської мережі 32 національних комісій «Справедливість і мир», яким їхні єпископські конференції доручили трактувати проблеми бідності, захисту прав людини, миру, примирення, розвитку та піклування про створіння. Днями вони відвідали Україну.

Два співпрезиденти, Антуан Еруар, архиєпископ Діжонський і перший віце-президент COMECE, та Марія Хаммершой приїхали до Львова на запрошення Юрія Підлісного, голови Комісії у справах родини та мирян Української Греко-Католицької Церкви. Крім зустрічі з греко-католицьким архиєпископом Ігорем Возьняком, керівництвом Українського католицького університету та президентом «Карітасу України» Тетяною Ставничою, вони мали змогу оглянути різні ушкодження, завдані російськими ракетними обстрілами, а також побували на кількох військових цвинтарях.

Про свої враження архиєпископ Антуан Еруар розповів в інтерв’ю для ватиканських медіа.

"Наша поїздка мала два етапи. Перший був у Берліні з метою зустрітися з українськими біженцями в Німеччині та краще зрозуміти їхню ситуацію. Ми мали змогу послухати свідчення і, перш за все, пережити дуже інтенсивний момент молитви перед російським посольством у Берліні. Мільйони українців були змушені покинути свою країну і мають глибоке бажання одного недалекого дня повернутися до свого дому.

Другою зупинкою був Львів, на заході України, який знаходиться далеко від лінії фронту. Тут, здавалося б, можна думати, що життя нормальне, але відчувається, що люди стежать за тим, що відбувається на війні. Ми також бачили розбомблені будівлі, нам показали кладовище, а поруч з ним – величезне поле з сотнями могил солдатів, які загинули за останні два роки. Всі вони були прикрашені, зі свічками, прапорами, квітами. Завдяки цьому візиту війна стала також для нас дуже конкретною річчю. Це не ідея, це не політична боротьба, це життя і смерть людей", - розповів він.

За словами архиєпископа, хоча Україна потребує дуже конкретної допомоги, людська підтримка, близькість, молитва, братерство є також дуже важливими в цей час.

"Карітас робить велику роботу і має дуже хорошу організацію, але потреби величезні. Вистачить згадати, що 40% населення були змушені покинути свої домівки, або виїхавши за межі країни, як біженці в інші європейські країни, особливо в Польщу, Німеччину та інші країни Східної Європи, або всередині України. Багато людей, які жили на сході, були змушені виїхати на захід. Потрібна матеріальна допомога, їжа, місця для проживання, але також потрібна психологічна допомога, людська підтримка, тому що багато людей пережили дуже сильну травму. Карітас підрахував, приблизно, що за останні два роки було надано допомогу понад трьом мільйонам людей. Це величезна цифра, і тому вони також потребують допомоги з боку інших країн у цьому гуманітарному аспекті", - додав він.

На завершення візиту делегація «Справедливість і мир – Європа» помолилася за жертв війни, за яких також була відслужена Свята Меса. Як нагадав архиєпископ Еруар, візиту в Україну передувала зустріч з національними генеральними секретарями комісій, що входять в мережу, яка відбулася в Берліні від 9 до 11 лютого, під час якої було надано слово деяким біженцям. У комюніке, опублікованому наприкінці триденного заходу, було підкреслено, що російське вторгнення в Україну, «з терористичними бомбардуваннями проти цивільного населення, військовими злочинами і жорстокою окупацією, змусило понад 6 мільйонів людей покинути свою батьківщину і шукати притулку за кордоном», в той час як налічується 3,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб, і що через два роки після початку війни «Російська Федерація не перестає завдавати страждань і смерті українському населенню». Звідси заклик підтримати українців, «які ризикують своїм життям також заради свободи і безпеки решти Європи».

У комюніке «гаряче вітається рішення Європейської Ради розпочати переговори з Україною про членство в ЄС», з надією, що «цей процес також призведе до зміцнення культурних, економічних та особистих зв'язків».

Генеральні секретарі комісій «Справедливість і мир» також закликають надавати допомогу і приймати біженців, щоб вони могли інтегруватися в приймаючих країнах. Врешті, автори наполегливо призивають «використати всі доступні дипломатичні засоби на рівні багатосторонньої співпраці», щоб Російська Федерація «поклала край кровопролиттю і стражданням» і припинила «атаки на основи міжнародного права, права людини і міжнародний мирний порядок».