Мерія Києва відповіла на петицію з вимогою знесення храму-МАФу УПЦ МП

08 лютого, 12:00
Держава
Мерія Києва відповіла на петицію з вимогою знесення храму-МАФу УПЦ МП - фото 1
Мерія Києва відповіла на електронне звернення, зареєстроване на офіційному сайті Київської міської ради.

Про це пишуть “Коментарі”.

Заступник мера Києва В’ячеслав Непоп заявив, що Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю столиці не видавав та не реєстрував документів, що надають право на виконання будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта на вулиці Володимирська, 2-Р у Шевченківському районі.

Повідомляють, що ухвалою Господарського суду Києва від 20 липня 2020 року відкрито провадження у справі № 910/9385/20 за позовом Національного музею історії України до Релігійної громади Української Православної Церкви МП Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва про усунення перешкод у користування земельною ділянкою площею понад два гектари та скасування запису права власності на нерухоме майно.

Релігійна громада УПЦ МП, рішенням суду, мала звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею понад 133 квадратних метрів. Наприкінці 2022 року до участі у в судовій справі в якості третіх осіб залучили виконавчий орган Київської міської ради та Міністерство культури та інформаційної політики України. В мерії Києва, за дорученнями заступника голови Київської міської державної адміністрації Петра Пантелеєва від 23 грудня 2022 року Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва підготував та надав письмові пояснення у даній справі, якими підтримав позовні вимоги позивача в повному обсязі.

“Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.01.2023 у справі № 910/9385/20 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 08.02.2023 о 10:30”, — йдеться у відповіді на петицію.

Раніше петиція №11648 зібрала достатню кількість голосів для розгляду столичною владою. Автор звернення до столичної влади Василь Николишин вимагає знести незаконну споруду — храм-МАФ УПЦ Московського патріархату на території фундаментів Десятинної церкви.