Ми цьогоріч Різдво святкуватимемо двічі, - о. Георгій Коваленко

08.12.2022, 11:38
Культура
Ми цьогоріч Різдво святкуватимемо двічі, - о. Георгій Коваленко - фото 1
Георгій Коваленко, священик ПЦУ, ректор Православного Університету Святої Софії-Премудрості, радить українцям принаймні цьогоріч святкувати Різдво Христове протягом тринадцяти днів.

Про це він повідомив під час брифінгу у Медіацентр Україна – Укрінформ 7 грудня. Про це інформує Galinfo.

За словами Георгія Коваленка, цьогоріч Різдво в парафії Софії Київської святкуватимуть двічі. А українцям отець радить принаймні цьогоріч відзначати Різдво Христове протягом тринадцяти днів.

"Ми, наприклад, в парафії Софії Київської порадились і вирішили, що будемо святкувати Різдво і 25 грудня для частини парафіян, і 7 січня.

А моя особиста пропозиція — це святки від 25 грудня до 7 січня. Різдво — велике свято, що є багатоденним, як і Великдень, коли є Світлий тиждень і сорок днів після. А в Різдво є святки, які починаються після Різдва і тривають до Водохреща. Я думаю, було б доречно розпочинати ці святкові різдвяні дні з 25 грудня і завершувати 7 січням", — пояснює ректор.

Цей рік, за словами священика, має стати показовим, аби священнослужителі змогли побачити волевиявлення парафіян і прийняли рішення щодо необхідності зміни календаря.

"На часі розпочинати обговорення про те, щоб Українська Церква прийняла рішення щодо переходу на новоюліанський календар. І було б добре, якби це рішення приймала не окремо одна з Церков, а вся релігійна спільнота: між усіма православними, православними й греко-католики чи християнами у межах Всеукраїнської Ради Церков", — зазначає о. Георгій Коваленко.