"Ми діємо згідно з законом, щоб не створювати шоу", - мер Івано-Франківська про храм УПЦ МП

"Ми діємо згідно з законом, щоб не створювати шоу", - мер Івано-Франківська  про храм УПЦ МП - фото 1
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів про стан справ щодо храму Різдва Христового УПЦ Московського Патріархату, що на вулиці Довженка.

Як зазначив очільник міста в програмі «Про головне в деталях», щодо церкви Московського Патріархату на вулиці Чорновола тривали довготривалі судові справи, але питання все-таки вдалося розв'язати, а ось на вулиці Довженка громада, яка зареєстрована й володіє майном, не може ним користуватися, передає Фіртка.

«Правоохоронні органи, на мою думку, не так активно виконують цю роботу.

Крім того, є такий факт — в той час, коли ми боролися, щоб громада переходила до Православної Церкви України, обласна державна адміністрація зареєструвала нову парафію Московського патріархату.

Юридично сьогодні церква й все, що знаходиться на вулиці Довженка, належить громаді Православної Церкви України. Однак, ми діємо згідно з законом, щоб не створювати шоу.

Ми працюємо над тим, щоб було рішення суду, в законний спосіб, щоб ми відправили першу службу Православної церкви України», — наголосив Марцінків.

Нагадаємо, Служба Безпеки України наприкінці листопада 2022 року провела контррозвідувальні заходи на території Івано-Франківської єпархії УПЦ МП. У результаті огляду комплексу приміщень правоохоронці виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу і мови та право України на державність.

Також СБУ знайшла брошури та книжки ксенофобського і ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. Більшість літератури – авторства російських авторів та видання російських друкарень.

За фактом виявлення матеріалів, спрямованих на розпалювання національної, регіональної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України.