Ми досі не впевнені, що УПЦ МП не на боці України та воїнів, - Людмила Филипович

Ми досі не впевнені, що УПЦ МП не на боці України та воїнів, - Людмила Филипович - фото 1
Зараз усі Церкви звітують про те, що вони зробили для фронту і перемоги, лише одна УПЦ МП мовчить.

Про це в ефірі Українського радіо заявила релігієзнавиця, докторка філософських наук Людмила Филипович.

"Оскільки Церква є монархічною структурою, то всі зважають на позицію керівництва, а ця позиція висловлена не чітко. Тобто ми ще й досі не впевнені у тому, що ця Церква (УПЦ МП - ред.) на боці України та воїнів, які її захищають, на боці наших національних інтересів та українських скріп. Ми не хочемо лояльної позиції керівництва УПЦ, але їхня позиція достатньо м’яка", - зазначила релігієзнавиць.

Людмила Филипович нагадала, як священики цієї Церкви відмовляються відспівувати воїнів, випадки колаборації, про те, як тікали ізюмські та інші єрархи і зараз проживають у Росії.

"Керівництво ж посіло цікаву позицію, воно не засуджує такі дії, надає автономію та незалежність кожній із єпархій та парафій. А вже парафії залежать від рівня свідомості кожного окремого священика. На тій парафії у селі, де я зараз перебуваю, свідомість така, що правлять церковнослов’янською мовою, уся література в церкві ― абсолютно російськомовна. Єдина книжка українською була про шкідливість Київського Патріархату та Патріарха Філарета".

За її словами, деякі миряни УПЦ МП мало чим відрвзняються від своїх проросійськи налаштованих єрархів.

"Що сказав батюшка, те й будуть робити парафіяни. Там, де парафіяни свідоміші за свого священика, все закінчується переходами та змінами юрисдикції ― з Московського Патріархату переходять у ПЦУ або творять свої незалежні структури, що підпорядковуються Вселенському Патріарху.

Ця проблема дуже глибока. Свідомість сучасного православного віруючого вражає своєю ортодоксальністю і середньовіччям. Люди дбають лише про свій інтерес. Зараз усі Церкви звітують про те, що вони зробили для фронту і перемоги, лише одна Церква мовчить про себе ― це Українська Православна Церква. Тут треба було працювати, але 30 років пішло в ніщо", - наголосила Филипович.