Ми гарантуємо Україні духовну незалежність і не дозволимо будувати імперію всередині української душі, - Президент Зеленський про МП

01.12.2022, 23:15
Держава
Ми гарантуємо Україні духовну незалежність і не дозволимо будувати імперію всередині української душі, - Президент Зеленський про МП - фото 1
1 грудня відбулося засідання РНБО , на якому було розглянуто численні факти зв’язків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором. Про це повідомив у вечірньому зверненні Президент Зеленський.

За словами прездента, "маємо створити такі умови, коли будь-які залежні від держави-агресора діячі не матимуть жодної можливості маніпулювати українцями й послаблювати Україну зсередини".

Володимир Зеленський конкретизував:

"Отже, перше РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.

Друге. Державній службі з етнополітики та свободи совісті – забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом і за необхідності – вжити передбачених законом заходів.

Третє. Забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Четверте. Всім органам, до компетенції яких належить питання у сфері забезпечення національної безпеки, активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України. І застосувати персональні санкції – прізвища будуть оприлюднені невдовзі.

І пʼяте. Потребуємо підвищення статусу й посилення можливостей Державної служби з етнополітики та свободи совісті. Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави.

Цими та іншими рішеннями ми гарантуємо Україні духовну незалежність.

Хочу підкреслити: у 1991 році наша держава стала саме на законний і демократичний шлях. Цим шляхом ми й будемо йти далі. Лише правові кроки. Виважені рішення. І національні інтереси".