"Ми поки терпимо присутність РПЦ в Україні, але прийде час", - Митрополит Епіфаній

13 січня, 10:16
Православні
"Ми поки терпимо присутність РПЦ в Україні, але прийде час", - Митрополит Епіфаній - фото 1
Про те, як відбувається процес переходу громад УПЦ МП до ПЦУ розповів в інтерв’ю "Прямому" Митрополит Епіфаній.

Зараз, за словами першоєрарха, пандемія штучно призупинила приєднання парафій з боку Російської Православної Церкви до Православної Церкви України. Є багато й інших причин. Це стосується і політичної зміни, і зміни влади на місцях. Є деякі прихильники, які прийшли до влади і підтримують розвиток Російської Православної Церкви. Але зараз цей процес продовжується, говорить очільник ПЦУ.

"Поступово, навіть кожного місяця по декілька парафій приєднуються. Але ми цього не афішуємо. Ми прагнемо, щоб це відбувалося мирним шляхом. Ми не маємо права як Церква зараз відкривати всередині ще один внутрішній релігійний фронт. Ми маємо війну цю страшну неоголошену на сході України. Ми зараз боремося з цією страшною хворобою невидимою. І ми не маємо права ще відкривати один фронт релігійний боротьби. Ми рухаємося суто в правовому полі. І я переконаний, що незабаром буде й інша хвиля приєднання парафій до Православної церкви України, коли вже вгамується пандемія, коли люди зможуть вільно збиратися на зібрання. Ці парафії зараз визрівають і, відповідно, приймуть відповідне рішення тоді, коли зможуть швидко юридично переоформити відповідну документацію і не буде спротиву з боку органів державної влади.

Зараз більш-менш ситуація вже стабілізувалася, на місцях ведеться перереєстрація. Але з боку Російської Православної Церкви йде шалений спротив. По кожній парафії, яка приєдналася протягом цього часу, йдуть судові тяганини. Але всі до єдиної практично ми виграємо, тому що правда на нашому боці. Люди приймали відповідні рішення більшістю, згідно закону, і тому суди приймають рішення, які не суперечать законам України", - сказав Митрополит.

Він також наголосив:

"Україна є канонічною територією Православної Церкви України. А те, що тут перебуває тимчасово і Російська Православна Церква, то вже визначено Вселенським патріархом їхній статус: що ми терпимо їх до певного часу, але прийде час, коли вони приєднаються до визнаної автокефальної православної Церви, і ми будемо складати вже єдину визнану Православну Церкву України".

Джерело: Прямий