«Ми практично на 100% виграємо всі судові позови Московського Патріархату», - Митрополит Епіфаній

«Ми практично на 100% виграємо всі судові позови Московського Патріархату», - Митрополит Епіфаній - фото 1
Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що перехід парафій від Московського Патріархату до ПЦУ сповільнився через «юридичну боротьбу» в судах.

«Це погіршило в останній час переходи. Бо відбувається певний тиск, юридична зараз боротьба в судах. Хоча ми практично на 100% виграємо всі судові позови з боку Московського Патріархату. Вони намагаються оскаржити. Але якщо громада вирішила, то будь-який суд ніколи не зможе заборонити чи скасувати рішення цієї громади. Якщо вона хоче бути в Українській Церкві, вона має це право, згідно з Конституцією, українськими законами», – сказав Митрополит Епіфаній в інтерв’ю Радіо Свобода.

Предстоятель ПЦУ також відповів на запитання вірянина, який запитав: до якої церкви ходити, якщо в його місті дві церкви Московського Патріархату і одна греко-католицька.

«Це є проблемою загалом східної України, є багато тих, які хочуть відвідувати храм ПЦУ, але, на жаль, їх немає в тій місцевості. І вони змушені відвідувати храми РПЦ. Це з часом буде змінено. Бо громада змінює. Потрібно гуртуватися. Потрібно робити все залежне від громади для того, щоб рухатися в напрямку переходу», – зазначив Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

А щодо механізму переходу він сказав: «Кожна громада визначається самостійно, ухвалює рішення, збирається на загальні збори. І якщо є дві третини голосів за, то рішення вважається чинним. Тоді готуються відповідні документи до обласної адміністрації, в якій відбувається перереєстрація. Є відповідні брошури, є відповідні рекомендації в інтернеті, яким чином це юридично правильно можна втілити в життя».